Rubriky
Nakupovanie

SEO: Viete čo sa nesmie?

BLACK HAT SEO, to je označenie pre techniky, ktoré sú vo svete optimalizácie pre vyhľadávače zakázané. SEO Seolight sa totiž nemôže robiť len tak, halabala. Poďme si teda vymenovať všetky veci, ktoré robiť nesmiete. A ešte jedna vec. prečo by ste ich nemali robiť? Do väzenia nepôjdete, no klesnete o niekoľko miest nadol. prinajhoršom vás vyhľadávače odignorujú úplne.
Nápis black hat seo vyskladaný z scrabble kociek.jpg

  1. Veľa, viac a najviac

Idem si tak napísať SEO text a podľa nejakej stránky, by som v ňom mal používať slovíčka ako – auto predaj, auto cena, auto kúpiť. No tak ich tam natrepem, koľko sa vojde. Presne toto je prvá zakázaná vec. texty prehustené kľúčovými slovami, sú texty nevyhovujúce. Na to si dajte pozor i vtedy, ak vám ich bude písať niekto iný.

  1. Zaplatím si za to

To, že si zaplatíte za spätný odkaz, je úplne normálna vec. treba si ale dať pozor na to, za čo presne si zaplatíte. Medzi nami totiž žije veľmi veľa „šikovných“ ľudí, ktorí sa vám budú snažiť za nehorázne peniaze predať teplé rožky. Teraz bez nadsázky. Ak sa hodláte niekomu zaplatiť za umiestnenie spätného odkazu na stránku, vždy si overte, kde presne sa bude nachádzať. Niektorí podnikatelia totiž prevádzkujú stovky webov, na ktorých v skutočnosti nič nie je. Jediné, čo na nich je, sú odkazy na stránky hlupákov, ktorí naleteli. Vyhľadávače však takúto vec, vyslovene, trestajú.
Notebook, kniha a mobil zaviazané reťazou.jpg

  1. Predávam marhule, no píšem o jablkách

Ak chcete do textu vložiť odkaz na stránku, daný text, musí súvisieť s danou témou. Súvisieť musí aj s použitými kľúčovými slovami. Ako to teda nesmie vyzerať? Tak napríklad tak, že chcete vytvoriť článok, v ktorom sa bude nachádzať slová a odkazy, smerujúce na stránku, ktorá predáva domáce jablká. Vy však budete písať o tom, ako výživné sú marhule a zrazu, len tak bezdôvodne, niekde do textu umiestnite dokaz na stránku s jablkami. Toto je taktiež zakázané.