Rubriky
Mobil

Xiaomi Mi Note 10

Xiaomi Mi Note 10 

Ďalším najznámejším mobilom na Slovensku je Xiaomi, ktorý sa tiež veľmi dobre predáva a jeho poznávacím detailom je jeho fotoaparát. 

Xiaomi MI Note 10 je prvý mobilom na svete, ktorý obsahuje až päť objektívov vo fotoaparáte s rozlíšením neuveriteľných 108 Mpx. Týmto smartfónom získate zaručene tie najlepšie fotky aké len môžu existovať. Okrem už spomínaných 108 Mpx,  obsahuje aj makro objektív s rozlíšením 2 Mpx, ultraširokouhlá šošovka s 20 Mpx, a 12 Mpx šošovka na fotenie portrétov, a 5 Mpx teleobjektív. Každá jedna fotka bude veľmi dobre osvetlená nech ste v hocijakom prostredí. Dokonca hybridný zoom dokáže všetko dokonale priblížiť až desaťnásobne a tým pádom vám dokonale nahradí ďalekohľad.  Ďalej v nastaveniach fotoaparátu môžete nájsť aj Vlog mód, s ktorým viete vytvoriť vlastné videa zo svojho života. V preklade selfie. 

xiaomi-g1729872e8_640

Tento model smartfónu má dokonalé jemne zakrivený displej až 6,47 a je samozrejme chránený odolným sklom Corning Gorilla. Má veľmi dokonalé rozlíšenie farieb, pričom zachytí každučký detail a farbu. A preto aj získal ocenenie TUV Rheinlaind. To znamená, že škodlivé modré svetlo je minimalizované a tým pádom nemáte unavené oči a podobne. 

Ďalšou zaujímavou funkciou tohto smartfónu je odtlačok prsta. Táto technológia prešla modernizáciou a je zabudovaná v displeji a tým sa nemusíte zdržiavať prikladaním prstu, prešla si optimalizáciou a viete si aj v zhoršených podmienkach načítať prst. Ako napríklad suché prsty, nízke teploty. 

asia-gcfa0e1cc1_640

Batéria tohto smartfónu je veľká kapacitná až 5260  mAh a pri bežnom využívaní vydrží až dva dni. Tento mobil v balení obsahuje aj rýchlo nabíjačku s nabíjaním alebo výkonom až 30W . Čo sa týka operačného systému tohto smartfónu obsahuje Android Pie s nadstavbou MIUI 11, jeho plusom je dynamický dizajn. Podporuje tiež NFC platby, 3,5 mm konektor na slúchadlá, USB konektor. A poslednou dôležitou informáciou je, že ak by ste doma náhodou vlastnili chytré spotrebiče viete si ich spárovať so svojim smartfónom. 

Hlavná charakteristika: výrobca – Xiaomi, operačný systém – Android, pamäť RAM – 6144 MB, rozmery: výška – 157,8 mm, šírka – 74,2 mm, dĺžka – 9,7 mm, fotoaparát: rozlíšenie – 108 Mpx, vstavaný blesk, automatické ostrenie, HD video, optická stabilizácia obrazu, 5 objektívov, vlastnosti: internetový prehliadač, prehrávanie Mp3, Jack 3,5 mm, snímač odtlačkov prstov, rýchlo nabíjanie, USB On-The-Go, slúchadlový konektor.