Moderné technológie a inovácie v oblasti internetu umožnili pre internetové obchody získať množstvo benefitov. Spoločne s internetom sa vzájomne neustále vyvíja aj digitálny marketing a nové nástroje podpory predaja, ktoré obchodníci využívajú. Vrátane klasických podporných nástrojov, ako sú rôzne cenové akcie, zľavy, výpredaje alebo súťaže, ktoré boli pre zákazníkov vystavené na očiach priamo v predajniach daných obchodov alebo doručené do ich poštových schránok sa dnes takéto podporné činnosti využívajú často aj na internete. Jedným z najrozšírenejších internetových nástrojov, ktoré v súčasnosti patria už neodmysliteľne k rôznym podnikom a módnym spoločnostiam či iným e-shopom jednoznačne patria sociálne siete.

odber cez newsletter

Cez sociálne siete dokáže spoločnosť nájsť svoje publikum, ktoré pozostáva z verných i potenciálnych zákazníkov, komunikovať s nimi a oboznamovať ich o novinkách, zaujímavých akciách, súťažiach a kódoch na uplatnenie zľavy. Vrátane klasických sociálnych sietí, ako je Facebook alebo Instagram je stále pomerne často využívaným nástrojom na komunikáciu so zákazníkmi aj e-mail. Mnoho spoločností využíva e-mailovú komunikáciu na riešenie reklamácií, odpovedanie na prípadné otázky a hlavne na odoslanie newslettrov. K tomu, aby však spoločnosť mohla niekomu odoslať svoj newsletter, musí daná osoba najprv dať svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.

doručený e-mail

Toto je dôležité splniť, pretože v inom prípade osobné a citlivé údaje človeka nemôžu byť zneužívané bez jeho vysloveného súhlasu. Newsletter je možné začať odoberať prostredníctvom vyplnenia prihlasovacieho formulára na jeho odber, kde uvediete svoju e-mailovú kontaktnú adresu. Takýto formulár máva väčšina e-shopov zverejnených niekde na svojej stránke a zväčša cez jeho odber ponúkajú aj zľavu na prvý nákup. Cez odber newslettru vám následne bude internetový predajca zasielať pravidelné upozornenia na aktuálne prebiehajúca zľavy, akcie, výpredaje a súťaže. V prípade, že sa rozhodnete, že odber e-mailových noviniek už nechcete dostávať, môžete ho jednoducho neskôr zrušiť.

Mohlo by se vám také líbit: