Rubriky
Spoločnosť

British Steel znížila 400 pracovných miest na celom svete

Väčšina prepúšťaných pracovníkov bude mať vo svojich podnikoch vo Veľkej Británii, Írsku, Francúzsku a Holandsku riadiace, profesionálne a administratívne úlohy. Roland Junck, výkonný predseda British Steel, povedal, že je "smutný", že urobil toto oznámenie.
"Je však dôležité, aby naša transformácia pokračovala, aby sme mohli vybudovať udržateľnú budúcnosť pre celý podnik, takmer 5000 zamestnancov a mnoho ďalších ľudí v dodávateľskom reťazci," povedal.

most

"Sme presvedčení, že tieto návrhy pomôžu dosiahnuť tento cieľ." Vo vyhlásení uviedla, že Spoločenstvo uznalo "náročné časy britských výrobcov ocele" a vyzvalo na podporu vlády pre oceliarsky priemysel.
"Toto oznámenie bude prínosom pre zamestnancov, ktorí už urobili obrovské obete, aby urobili podnik udržateľným," uviedla odborová organizácia.
"Je obzvlášť sklamaním, že spoločnosť sa rozhodla odstrániť pracovné miesta tak skoro po oslave druhého úspešného roka a prvého štvrťroku ziskov vo výške 21 miliónov libier."

Spoločnosť British Steel vznikla v júni 2016 po tom, čo spoločnosť Greybull Capital kúpila aktíva od spoločnosti Tata Steel.
Spoločnosť zamestnáva 4 000 ľudí v závode v meste Scunthorpe a má miesta v Teesside, Cumbrii a Severnom Yorkshire. Ešte sa nepotvrdilo, ktoré miesta strácajú zamestnancov.
British Steel Limited je dlhodobý výrobca oceľových výrobkov založený v roku 2016 s majetkom získaným spoločnosťou Tata Steel Europe spoločnosťou Greybull Capital. Hlavným podnikateľským miestom pre výrobu ocele je spoločnosť Scunthorpe Steelworks, ktorá disponuje vlečnými zariadeniami v spoločnosti Skinningrove (UK), Teesside (Veľká Británia) a Hayange (Francúzsko).

loď

Počas roka 2010 začala skupina Tata proces predaja pre dlhú divíziu produktov spoločnosti Tata Steel Europe pre skupinu Klesch) a vysokú zadlženosť spoločnosti. V roku 2014 skupina dlhých výrobkov zamestnávala približne 6 500 pracovníkov a prevádzkovala približne 60% svojich päť miliónov ton p.a. kapacita.
Divízia zahŕňala primárnu výrobu v oceliarňach Scunthorpe, mlynoch v Teesside (špeciálne profily Teesside, špeciálne profily Skinningrove a Darlington), vo Francúzsku (Hayange Rail Mill) a Škótsku (Dalzell a Clydebridge) spolu s ďalšími aktívami, vrátane terminálu hromadného materiálu Immingham. ] Koncom roka 2014 boli odhady hodnoty nehnuteľnosti približne 1,4 miliardy dolárov.

Rubriky
Spoločnosť

Matematika nemá byť postrachom

Pri odpovedi na otázku : Ktorý predmet ste mali najradšej ? By sa odpovede rôznili :

  • Telesná výchova
  • Prírodoveda
  • Zemepis
  • Výtvarná výchova

školáci

A zaiste tieto predmety by tvorili popredné miesta.
Na otázku : Ktorý predmet ste mali najmenej radi ? Odpovede by asi boli takéto:

  • Matematika
  • Fyzika
  • Telesná výchova

Áno, niektoré predmety môžu byť pre jedných obľúbené a pre iných nie. Od čoho to závisí?
Čo je príčinou?

  • Individuálne predpoklady žiaka
  • Osobnosť učiteľa
  • Učebné osnovy

Individuálne predpoklady určite zohrávajú dôležitú úlohu pri vyučovaní tak humanitných ako aj prírodovedných predmetov. Ale naozaj musí byť nezáujem matematiku a fyziku až taký veľký?

Celospoločenský dopyt je po ľuďoch technicky vzdelaných. Odkiaľ ich zoberieme ak niečo podstatné vo vyučovaní nezmeníme? Chceme mať iba právnikov, či lekárov? Nie potrebujeme technikov ako soľ. Cieľom je teda zmeniť ich vzťah k matematike a technickým predmetom. Ľahko sa to povie, horšie ale zrealizuje.
Chyba je niekde na začiatku- v príprave učiteľov matematiky. Do podrobnosti sa učia matematické vety, definície, dôkazy- naozaj je to potrebné ísť až do takej hĺbky? Na druhej strane sa venuje veľmi málo priestoru pedagogickej osobnosti budúceho učiteľa, jeho prístupu k žiakom. Je málo hodín, kde si to študent môže odskúšať. Či naozaj vie vysvetliť učivo a podať ho žiakom vhodnou formou, ktorá ich zaujme. To je oveľa dôležitejšie ako správny dôkaz zložitej matematickej vety, ktorá sa ani nevyužije na školách. Uvedomme si prosím, nevychovávame matematikov- vedcov, ale matematikov- učiteľov.

geometrie

Iba tak priblížime matematiku žiačikovi z tej jej najkrajšej stránky a zapálime v dieťati plamienok záujmu o daný predmet. Toto má byť najvyššia méta. K tomuto máme smerovať- nie odstrašiť žiaka zložitými matematickými úpravami, ale zapáliť ho pre tvorivosť a krásu matematiky. Matematika môže naozaj byť krásnym predmetom vtedy a len vtedy, keď sa učí zaujímavým a hravým spôsobom.
 

Rubriky
Spoločnosť

Ako získať viac zákazníkov?

V 21. storočí sa podnikateľská činnosť spája s internetom a to hneď vo viacerých smeroch. Či už kvôli dostupnosti obchodných partnerov, záujemcov o prácu, k riadeniu personálu, organizovaniu práce,… k všetkým potrebným úkonom, ale hlavne k spojeniu s potencionálnymi zákazníkmi. Tých môžeme osloviť formou sociálnych sietí a následne našou webovou webovou stránkou, ktorá buď informuje o našich službách, alebo priamo ponúka určitý tovar. Vytvoriť len stránku a čakať na odozvu, to je však primálo. Internetových stránok je milión a kto si všimne práve tú našu? Aby sme zaujali klientelu a hlavne nových zákazníkov, musíme pre to spraviť niečo viac. Aký je teda postup?

marketingový tah

Kombinácia sociálnych sietí a vyhľadávača Google s našou webovou stránkou
K tomuto smeru sa ale viaže otázka, či k osloveniu využiť služby poskytované vyhľadávačom Google, alebo stačí zaujať len cez sociálne siete. Presnejšie povedané, cez ktorú z týchto 2 možností je pravdepodobnejšie, že si nás ľudia všimnú? Z finančného hľadiska je to trošku zložitejšie, ale z hľadiska pravdepodobnosti úspechu je odpoveď jednoznačná- využiť obe možnosti. Skrátenou verziou by sa dalo vysvetliť následovne:

eshop

•         Forma SEO, čiže vyhľadanie kľúčového slova cez Google užívateľovi umožní prístup k tomu, čo chce. A naopak sociálna sieť oboznámi užívateľa s tým, prečo to chce.
Teda ako príklad si zoberme bežného človeka za počítačom. Pravdepodobne navštevuje sociálne siete a je dosť možné, že tam natrafí na určitú reklamu poukazujúci na služby či tovar. To ho následne môže inšpirovať k tomu, aby do danej veci investoval. Ak sa tak rozhodne alebo eštelen váha tak je pravdepodobné, že najskôr si nájde viac informácií na danú tému, alebo vyhľadá aj konkurenčné ponuky, aby tovar, cenu, služby porovnal a vybral to najvýhodnejšie. K tomu použije vyhľadávač Google. Google mu na základe kľúčového výrazu poskytne konkrétne stránky k danej téme a teda aj tú našu. Tým sa zvýši pravdepodobnosť, že našu stránku navštívi.

Rubriky
Spoločnosť

Tréner, ktorý pracoval popri boji s rakovinou

Nedávno vyšla kniha 64 ročného trénera Arizony Cardinals, Bruca Ariansa, pod názvom Quarterback Whisperer, čo v preklade znamená Quarterbackov našepkávač. V knihe sa dozvieme aj o tom, že dva mesiace pred operáciou mu našli v bunkách obličiek rakovinu. Vo februári musel podstúpiť operáciu, kde mu aj odstránili časť obličky.

trenér

Bruce Arians v decembri minulého roku navštívil lekára, aby sa mu pozrel na pruh. Pri vyšetrovaní pomocou ultrazvuku mu diagnostikovali, u dospelých, najčastejšiu formu rakoviny obličiek. Rakovinu mu operovali len niekoľko týždňov po skončení sezóny Arizony Cardinals. O svojom boji s rakovinou sa vyjadril:

„Teraz vidím naozaj, že v živote nič nie je isté a treba si vážiť každý okamih, vychutnávať si život naplno každý deň. Odteraz by som chcel môj príbeh využiť ako príklad a nádej pre tých, ktorí s touto chorobou bojujú. Cítim, že ich boj s rakovinou je aj mojím bojom. V roku 2017 nebudem trénovať za seba, ale za všetkých, ktorí s touto zákernou chorobou bojujú. Teraz sa cítim naozaj vynikajúco, vrátila sa mi sila a mám plno energie. Zatiaľ to vyzerá tak, že chorobu mám za sebou. Som pripravený na jednu novú sezónu určite, možno aj na viac.“

Bruce Arians už s rakovinou skúsenosti bohužiaľ mal, keďže mu diagnostikoval v roku 2007 rakovinu prostaty. V roku 2013 mu našli rakovinou nakazené bunky v nose. Okrem rakoviny mal tiež viacero iných ochorení v posledných rokoch.

hráč

Stalo sa mu tiež viackrát, že buď pred alebo po zápase ho museli odviesť do nemocnice kvôli rôznym problémom, ale našťastie mu vtedy nezistili nič vážne. O tom sme sa ale na isto dozvedeli z týchto príhod trénera Cardinals, že dlho sa takýto životný štýl žiť nevypláca, veď nič nie je dôležitejšie ako zdravie. Tým pádom môžeme očakávať v blízkej budúcnosti, že Bruce Arians skončí s futbalom a bude si radšej užívať život v kruhu svojej rodiny.