Rubriky
Žena

Suroviny, ktoré nie sú vhodné na domáce masky a pílingy

Internet je plný návodov, ako si doma rýchlo a lacno vyrobiť tú najlepšiu masku na tvár. Vedeli ste však, že mnohé pozostávajú zo surovín, ktoré by ste na tvár vôbec nemali dávať? Najistejšie je spoľahnúť sa na kozmetiku, ktorá je určená špeciálne na pokožku tváre. Dermatológovia varujú pre aplikáciou krémov a masiek neznámeho zloženia, hlavne ak máte citlivú pokožku. Ľahko sa môže stať, že sa vám vytvoria fľaky, vyrážky, či v horšom prípade si vyvoláte alergiu, ktorej liečenie je často dlhodobé.

kosmetika
 

 • Telové mlieko

Niekedy sa môže stať, že ak sa vám minie váš obľúbený krém na tvár, rýchlou náhradou je telové mlieko, ktoré si nanášate na pokožku tváre. Nie je to veľmi dobré riešenie, telové mlieko vám môže upchať póry a navyše krémy obsahujú živiny, potrebné pre pleť tváre, ale telové mlieko nie.

 • Mydlo

Klasické mydlo na čistenie tváre vôbec nie je vhodné. Pokožku tváre doslova “očistí“ od potrebných látok a živín, ktoré sú pre ňu prirodzené a spĺňajú funkciu ochrany kože. Tvár po ňom zostane podráždená, suchá a začervenaná.

 • Zubná pasta

Určite si každá z nás už niekedy zubnou pastou potrela vyrážku, a to nerobíme veľmi dobre. Momentálny problém, samozrejme, vyrieši, ale z dlhodobého pohľadu pleti neprospieva, vysuší ju a zničí.

 • Lak na vlasy

Nájdu sa medzi nami ženy, ktoré lak používajú namiesto fixačného speja na tvár, neuvedomujú si však, že laky na vlasy obsahujú hlavne alkohol, ale aj iné nežiaduce látky, ktoré pleť dráždia, sušia a dokážu aj upchať póry.

 • Šťava z citrónov

Veľmi často je súčasťou DIY produktov. Nebezpečne reaguje na slnku, ak ňou natretú tvár vystavíte slnečným lúčom môže vám spôsobiť neprirodzené sfarbenie pleti, ale aj nepríjemné pľuzgiere.

 • Vaječné bielko

Je súčasťou každej druhej masky na tvár, ale buďte opatrné. Veľkým rizikom môže byť salmonela, ktorou môže byť kontaminované bielko.

maska

 • Píling

Soľné alebo cukrové pílingy sú veľmi obľúbené, ich úlohou je vrchnú vrstvu kože zbaviť odumretých buniek a tým umožnia vzniku nových. Odborníci sa nevedia zhodnúť na tom, či sú vhodné alebo nie. Podľa niektorých sú fajn, ale iní varujú, že na pleť pôsobia ako šmirgeľ a na pokožke zanechávajú drobné rany.

Rubriky
Žena

Účinná rutina starostlivosti o vlasy

Ako môžete skontrolovať váš typ vlasov?
Bez toho, aby ste vedeli o svojom type vlasov, nemôžete urobiť účinnú vlasovú rutinu. Poznanie štruktúry, hustoty a úrovne oleja v vlasoch vám môže pomôcť  v konkrétnych prípravkoch v starostlivosti o vlasy. Existuje niekoľko jednoduchých metód na určenie typu a hustoty vlasov. Bežným spôsobom si umyte vlasy pomocou bežného šampónu a kondicionéra. Po umývaní nechajte vlasy odpočinúť približne 8-10 hodín – to je dostatok času, aby sa olej nahromadil vo vlasoch. Potom si vezmite servítku a jemne zatlačte na vlasy. Ak je na tkanive veľa oleja, zjavne máte mastné vlasy. Ak je mierny náznak oleja, máte stredne mastný typ vlasov. Ak je vreckovka suchá, máte normálne až suché vlasy.

kadeřnice

Ako by ste si mali česať vlasy?
Česanie vlasov by malo byť neoddeliteľnou súčasťou vašej starostlivosti o vlasy. Ak si myslíte, že česanie alebo vlasov nie je podstatné, mýlite sa. Nevhodný hrebeň a nadmerné česanie môžu prispieť k významnému poškodeniu vlasov. Hrebeň so širokým ozubením je všeobecne odporúčaný pre všetky typy vlasov. Ide o to, že by ste nemali investovať do hrebeňa, ktorý je vyrobený z lacného materiálu. Drevený hrebeň je všeobecne odporúčaný.
Mali by ste si umývať hrebeň alebo kefu každé dva týždne. Existuje jednoduchá metóda umývania vašich hrebeňov. Naplňte misku vodou a pridajte šampón. Umyte v zmesi hrebeň alebo kefu a nechajte vysušiť.

Ako by ste mali šampónovať vlasy?
1.Najskôr by ste si mali vybrať správny druh šampónu pre váš typ vlasov. Napríklad, ak máte mastné vlasy, nekupujte si šampón, ktorý má intenzívne hydratačné vlastnosti. Ak máte naozaj suché vlasy, vyberte hydratačný šampón. Pre normálne vlasy je vhodný akýkoľvek šetrný šampón, ktorý dokáže zachovať rovnováhu vlhkosti.

hřeben

2.Neoplachujte vlasy horúcou vodou, pretože vyčerpá z vlasov všetky éterické oleje. Použite vlažnú vodu. Tiež nemusíte šampón po celej dĺžke vlasov. Namiesto toho sa viac zamerajte na masáž šampónu jemne na pokožku hlavy, kde je koncentrácia olejov a nečistôt vyššia. Počas umývania sa penivá automaticky posúvajú po vlasoch. Uistite sa, že konce vlasov sú tiež očistené a hydratované.
3.Po šampónovaní vždy používajte kondicionér. Nemasírujte kondicionér po pokožke hlavy, ktorá môže upchať póry. Namiesto toho ho naneste na celú dĺžku vlasov. Nechajte kondicionér pracovať  svojou mágiou. Buďte trpezliví a počkajte asi päť minút pôsobiť. Potom môžete zmyť.

Rubriky
Žena

9 znamení, že Váš pes žiarli

Agresia.  Často to môže byť v podobe hryzenia alebo žutie zvieraťa alebo osoby, aby upútali pozornosť a daná osoba ich začala sledovať.
Robenie svojej potreby v interiéri, tam kde nemá. Naše domáce zvieratá nemôžu vyjadrovať svoje myšlienky a pocity slovami, takže namiesto toho niekedy vyjadrujú svoje pocity v činmi. Ak ich vidíte, že robia svoju potrebu, či už čurkajú alebo kakajú na miestach, kde by nemali, možno sa Vám niečo snažia povedať.
Venovanie zvláštnej pozornosti svojmu majiteľovi.Možno nie ste zvyknutý na to, že Vás váš pes olizuje a zrazu sa k Vám pritúli a začne olizovať Vašu ruku alebo tvár. Toto je príznak náklonnosti a snaží sa získať vašu pozornosť.

retrívr

Dotieravé správanie. Často to príde v podobe domáceho maznáčika, ktorý "bráni inej osobe alebo zvieraťu, aby sa voľne pohybovala pravidelne alebo tlačila svoju cestu do situácie vyžadujúcej pozornosť svojho majiteľa."
Štekanie, zavýjanie alebo začatie bitky s iným domácim miláčikom. Toto môže byť hlavne problém v domácnosti s viacerými domácimi zvieratami, kde domáce zvieratá súťažia o pozornosť a náklonnosť svojich milujúcich majiteľov
Snažia sa vystrašiť cudzích ľudí. Domáce môžu agresívne štekať, syčať alebo zavýjať, keď majitelia niekoho privítajú alebo keď príde návšteva do bytu.
Robia triky.Je to pekné znamenie, že Vaše zviera sa snaží získať Vašu pozornosť, lebo mu chýbate a Vás veľmi ľúbi.

štěně

Zaberanie Vášho miesta.Mačky niekedy ležia na pracovnom stole alebo sedia na klávesnici počítača, aby získali pozornosť alebo dokonca začínajú zaklepávať veci zo stola. Pes sa môže posadiť a prosiť, aby si získal Vašu pozornosť alebo sa postaví na zadné labky a to si už všimnete.
Odchod z miestnosti.Niekedy, keď sa Vaše domáce zvieratá nahnevajú, môžu mať tendenciu k stiahnutiu a vtedy odídu.
Dúfam, že sme Vám poradili a už viete prečo Vaše psy robia niektoré veci.

Rubriky
Žena

Nebyť závislá na obdive iných

Tlak z okolia je veľký. Na sociálnych sieťach denne vidíme množstvo „dokonalých“ ľudí s „dokonalými“ životmi. Ľudí, ktorí si užívajú dovolenky v exotike, majú krásne postavy, jedia luxusné jedlo a vozia sa na drahých autách. Ľudí, ktorí si okolo seba vytvorili akúsi bublinu či ilúziu o perfektom živote. A títo ľudia sa potom snažia hovoriť o tom aká dôležité je sa prijať takí akí sme, že sa máme milovať s nedokonalosťami a užívať si život ktorý sa ani zďaleka nepodobá našim ideálnym predstavám. Predháňajú sa v tom, aby nám povedali aké je v poriadku, že veci nie sú ako sme ich predstavovali, ako by sa nám páčili. A hneď za tým nasleduje fotka v tyrkysovom mori, s bikinami odhaľujúce vypracované telo. Je toto skutočne o čom sebaláska je?žena s rtěnkou.jpg
Na túto tému sa už popísalo veľa. Každý druhý človek má pocit, že skvelo ovláda „umenie“ toho ako sám seba milovať. Dovolím si však tvrdiť, že len málokto vystihne skutočnú pointu toho. Sebaláska totiž nie je o tom, že milujeme všetkých svojich 200 kg a nič nerobíme s tým, aby nás tá váha pomaly nezabila. Nie je to ani o tom byť v pohode s tým, že kvôli svojej lenivosti a pohodlnosti nechodíme do práce a radšej sa uskromníme s minimom aj keď by sme nemuseli. Nie je to ani o tom, že sa budeme snažiť ľuďom ukázať ako super ide náš život aj keď v realite sa trápime a sme nešťastní. Neznamená to, že na sebe nemáme pracovať, že sa každý deň nemáme stávať lepšou verziou seba, že sa nemáme snažiť byť čo najlepší. Všetko je to však samozrejme obmedzené našimi možnosťami. Nemôžeme mať od seba nereálne požiadavky, nereálne predstavy.cvičící žena.jpg
Kde však nájsť tú hranicu medzi lenivosťou a prílišným snažením? Ťažko povedať. Každý z nás ju má totižto niekde inde. Každý máme momentálne inú životnú situáciu, iné prostriedky a podmienky. Máme rozličné typy postáv, rozdielne zamestnania, iné zázemie. Preto si treba nastaviť reálne ciele. Malé kroky, ktoré sú reálne na splnenie. Postupne sa dostať tam, kde chceme byť. A potom pravdepodobne zistiť, že chcete ísť ešte ďalej a byť ešte lepší než ste boli včera, pred mesiacom, pred rokom.
Najviac podstatné však je naučiť sa milovať každý jeden krok tej cesty, milovať seba počas každého štádia toho, keď sa budete stávať vysnenou verziou seba samého.

Rubriky
Žena

Hrozno

Hrozno má svoju originálnu chuť, to musíme uznať všetci, no čo ho robí ešte tak vzácnym? Určite je to aj história. Hrozno sa pestuje už veky a hoci si väčšina ľudí myslí, že to bolo len kvôli výrobe vína, mýlia sa.  Áno, víno bolo možno v tej dobe populárne, no už aj naši predkovia vedeli, že hrozno má mnoho využití a tiež aj mnoho výhod, Tak poďme si ich predstaviť.

hroznové víno

 1. Vitamínová bomba. V hrozne sa nachádza mnoho vitamínov a minerálnych látok, ktoré sú prospešné pre vás organizmus. No každé má iné využitie tak sa na to pozrime.

Biele hrozno– podporuje trávenie, vďaka jeho množstvu vlákniny a taktiež pomáha žalúdku všeobecne. Tiež priaznivo pôsobí na pečeň a dokonca aj na obličky.

 • Hydratuje pokožku. Hrozno totiž obsahuje veľké množstvo vody a tým hydratuje vašu pokožku a vaša pleť vyzerá lepšie. Dodá pokožke pevnosť a pružnosť, ktorú potrebuje.
 • Zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov
 • Pomáha pri chudnutí. Biele hrozno neobsahuje množstvo cukru, aj napriek tomu chutí skvelo a je to skvelá náhrada za sladkosti.

Modré hrozno– priaznivo pôsobí na obehovú sústavu. Má priaznivé účinky na krvný obeh a taktiež na srdce. Ďalej podporuje krvný obeh, čím napomáha prechádzaniu rôznych srdcovo-cievnych ochorení. Tým, že obsahuje množstvo vody, pomáha aj pri riedení krvi.

hrozno

 • Pomáha pri cukrovke
 • Chráni vaše srdce
 • Znižuje krvný tlak a taktiež aj cholesterol
 • Pomáha pri prevencii proti kŕčovým žilám

Takže určite skúste hrozno zaradiť do vášho jedálnička alebo ho skúste aspoň raz ta čas obmeniť za sladkosti a budete sa cítiť určite lepšie a budete sa chrániť pred rôznymi chorobami. Budete vyzerať veľa lepšie a vaša pleť bude vyzerať oveľa zdravšie a mladšie. A vaša pleť nebude jediná, ktorá bude vyzerať lepšie. Vaše nechty a vlasy budú vyzerať krajšie tiež. Takže zabudnite na drahé kozmetické prípravky a radšej si doprajte strapec hrozna alebo poprípade pohár kvalitného vína. Prajem dobrú chuť.

Rubriky
Žena

Chcete mať deti?

Žijeme vo svete plnom zaužívaných stereotypov. Nech sa pozrieme kamkoľvek, vidíme ich skutočne všade. Na každom jednom rohu máme plno stereotypov, ktoré nás proste bombardujú. Aj keď si myslíme, že nie sme ich obeťami, často sa nimi stávame už len preto, že sa s niektorými z nich stotožňujeme. Ženy sú naozaj veľkou obeťou, čo sa týka stereotypov. Jedným z tých najzaužívanejších je, že by sme mali v prvom rade myslieť na to, že jedného dňa budeme matky. Nemali by sme sa sústrediť na kariéru, pretože nech sa deje čokoľvek, raz predsa len aj tak porodíme a nezáleží na tom, kedy to bude. Takže, čo si o tom myslíte vy? Nemáte pocit, že je to trochu hlúpe?

spor
 
V dnešnej dobe sa často stretávame s tým, že ženy po deťoch vôbec netúžia.
 
Mnohé z nás sú po dvadsaťpäťke priam otrávené z toho, že sa ich každý pýta, kedy budú mať deti. Málokomu napadne, že možno po deťoch vôbec netúžia, no nie? Každý si naopak myslí, že by to mohlo byť niečo, na čo sa môžu spoľahnúť. Žena bude mať deti, bude pokračovateľkou ďalšej generácie a takto to jednoducho bude, nech sa deje čokoľvek. Asi je jasné, že mnohé ženy chcú skôr robiť kariéru, ako mať deti.

holka
 
Bude každá žena raz ľutovať, že nemala deti?
 
Je jasné, že sa môže stať, že jedného dňa oľutujete, že ste nikdy nemali deti. Možno sa na deti necítite v dvadsaťpäťke, ale o desať rokov to tak cítiť budete. Názory sa predsa môžu meniť, no nemáme pravdu? Napriek tomu musíte uznať, že sa často stáva hlavne to, že sú s tým proste zmierené a nečakajú, že raz budú musieť vychovávať ďalšiu generáciu a starať sa o ne a neskôr aj o vnúčatá. Niektoré ženy to tak jednoducho cítia a nevidia dôvod, prečo by to mali meniť. Verte tomu, že neexistuje dôvod, prečo by mali byť tieto ženy odsúdené. Sú jednoducho svoje, tak čo? Ak chcete deti, majte ich. A ak nie, tak ich nemajte. Až také jednoduché to je.

Rubriky
Žena

Získať ideálnu postavu nie je len otázkou diét

Pred začiatkom leta sa každá z nás snaží získať ideálnu postavu. V zime sa všetky nedokonalosti dali schovať pod kabáty a bundy, ale leto je o inom. Vrstva šiat sa značne stenčí a je vidno toho podstatne viac.

mladá žena

Diéty
Zmena jedálničku príde vhod. Najčastejšie potlačíme príjem tukov a cukrov. Nahradiť poväčšine živočíšnu stravu za zeleninu, ovocie a vlákninu je príjemnou zmenou pre organizmus. Získame stratené vitamíny a minerály, doplníme potrebné látky a zároveň si prečistíme organizmus.

Potom môžu nastať dve veci
1.Po každej diéte keď sa vrátime k starým stravovacím návykom nastane jojo efekt. Priberieme všetko čo sme zhodili nazad a ešte aj niečo naviac.
2.Ak sa naša diéta týka zdravého spôsobu stravovania a plánujeme to s ňou na dlhší čas strata hmotnosti sa zastaví. Dokonca sa môže stať že nejaké to kilo priberieme.

Vysvetlenie je jednoduché … naše telo si zvyklo na nižší príjem energie a jej vyšší výdaj. Začalo si všetko jedlo schovávať do zásoby a všetko mení na tuky. Znížil sa náš metabolizmus. Telo sa len prispôsobilo okolnostiam. Väčším hladovaním nič nezískate, len sa budete cítiť viac unavené. To je to čo nik nechce.
Začnite sa stravovať normálnejšie. Pokojne pridajte aj cukry a troška zdravých tukov tiež neublíži. Váš organizmus si znova zvykne na väčší príjem energie a zvýši svoj metabolizmus.

váha

Kombinujte rôzne druhy tréningov
Tuk, ktorý sa vo Vašom tele zhromažďoval jednoducho spálite cvičením. Kombinujte kardio a silové tréningy. Začnite postupne, nepreháňajte to. Kardio tréningy (hovorí sa im aj aerobné tréningy) Vám zlepšia kondičku a posilnia srdcový aparát. Pri kardiu sa poriadne zapotíte a dáte zo seba všetko.
Posilňovanie je iný druh cvičenia. Je kľudnejšie, ale zapotíte sa pritom tiež. V chudnutí Vám môže perfektne pomôcť hlavne vďaka tomu, že do cvičenia zapájate svaly. Zároveň si aj svalovú hmotu budujete a na to aby Vám rástli svaly sa najlepšie spaľuje tuk. Takže ak sa chcete zbaviť podkožného tuku, kombinujte rôzne typy tréningov so zdravým stravovaním. Vaša postava bude za pár mesiacov hodná obdivu mnohých závistlivých pohľadov.