Vybrali ste si zamestnanie, kde je možné pracovať z domu? Poskytuje to svoje výhody aj nevýhody, začnime teda tými nevýhodami. V prvom rade musíte dodržiavať disciplínu a udržať pracovné tempo bez toho, aby ste sa rozptyľovali zábavou, ktorá v domácnosti môže ľahko nastať, pretože tu nie ste pod dohľadom, ani medzi spolupracovníkmi. Keby ste sa s prácou oneskorili, budete ju potom doháňať večer alebo v noci, a to vám môže narušiť spánkový rytmus a spôsobiť nemalé zdravotné problémy.

práca na podlahe

Výhodou tohto postupu je však domáce prostredie, a ak nie je vašou povinnosťou byť pripojení cez kameru a udržiavať spojenie s kolegami v rámci videokonferencie, pokojne si tu môžete dovoliť pracovať na notebooku napríklad v pyžame a naboso, keď je doma teplo. Posadíte sa s notebookom doprostred obývačky na koberec, vedľa seba postavíte hrnček s čajom či ajurvédskou kávou, a môžete začať.

sedenie na koberci

Lenže ouha, akonáhle sa posadíte na zem, ucítite nepríjemný zápach, ktorý vás bude natoľko rozptyľovať, že nebudete schopní sa na prácu sústrediť. Váš koberec totiž bude silne pripomínať dobrých štrnásť dní nosené prepotené ponožky. Ako je to možné?

Celkom jednoducho. Ak doma vysávate koberce vreckovým vysávačom, ten nasaje len časť nečistôt a mnoho z nich naopak priľne medzi vláknami. Medzi nimi aj náš pot, pokiaľ tu chodíme naboso alebo v ponožkách. Pot potom rozkladajú baktérie, takže po dlhšej dobe chôdze po koberci vám jeho povrch môže pripomínať silne prepotené ponožky. A pokiaľ koberec nepodrobíte dôkladnému čisteniu kobercov v Poprade Veľká, vreckový vysávač vás zápachu nezbaví.

Na taký koberec si radšej ani nezvite nikoho na návštevu, pretože sa potom „náhodou“ spolu posadíte na koberec, aby ste tu napríklad rozložili strih na šaty, a akonáhle vaša návšteva ucíti vôňu vašich bosých chodidiel, nebude to pre ňu práve dobrá vizitka vášho vzťahu k hygiene.

Mohlo by se vám také líbit: