Kvalitný spánok je jedným z najdôležitejších faktorov, pre úspešný plnohodnotný deň. Sami to dobre určite poznáte. Keď máte pred sebou ťažký deň plný práce, idete si ľahnúť do postele skôr, aby ste mali energiu. Ale určite ste sa stretli aj s tým, že ste sa zobudili unavený a dolámaný. Za nekvalitný spánok je zodpovedných viacero faktorov.

Matrace

Teplota a vlhkosť v miestnosti, osvetlenie, ale v najdôležitejšom rade je to matrac. Pri problémoch s chrbticou sa používajú na matracoch pamäťové peny, ktoré sa dokonale prispôsobia tvaru vášho tela. Dôležitá je tiež tvrdosť matraca. Preferujete tvrdý alebo mäkký matrac? Pokiaľ nie ste rozhodnutý, matrac si v predajni jednoducho vyskúšajte. Len tým, že si ľahnete na posteľ zistíte, či vám daná tvrdosť vyhovuje. Špecializované predajne by s tým nemali mať najmenší problém, keďže matrac kupujete na niekoľko rokov a ovplyvňuje vaše zdravie. Pri správnom matraci by ste sa ráno nemali vstávať s bolesťami, v noci by ste sa nemali bezdôvodne budiť a cez deň by ste nemali byť unavený. Pre potrebné množstvo energie si doprajte minimálne 7 hodín spánku.

Kvalitný matrac

Cena za matrac.

Kvalitný matrac na mieru nie je lacná záležitosť. Podľa požiadaviek, ktoré preferujete, sa ceny pohybujú v stovkách Eur. Vzťahuje sa na ne však aj dlhoročná záruka. Ceny sa odvíjajú od použitých materiálov, hrúbky matraca a kvality. Pri kúpe matraca môžete ušetriť ak natrafíte na akcie. Viacero predajní má rôzne kampane na novinky alebo značky, ktoré môžete nájsť aj o polovicu lacnejšie. Ak vám kúpa matraca nesúri, za svoj vysnívaný produkt môžete zaplatiť menej. Výhodnejšie ceny môžete získať aj pri kúpe jedného veľkého manželského matraca namiesto dvoch menších. Aj keď ceny kvalitnejších matracov sú pomerne vysoké, myslite vždy na svoje zdravie. Do kvalitného matraca sa vždy oplatí investovať.

Mohlo by se vám také líbit: