Každý deň sa vraciame na to isté miesto, do toho istého bytu či domu, na tú istú ulicu, kde bývame a máme trvalý pobyt. V našich končinách je vlastné bývanie určitá životná istota, no vo svete to funguje trocha inak. Bývanie si ľudia prenajímajú podľa toho, kde chcú práve žiť a pracovať. U nás sú skôr známe karavany ako mobilné domy Euro-mobilnedomy rekreačné bývanie.

rodinný dom, auto

Zmeniť si adresu trvalého pobytu častejšie ako len raz či párkrát za život je možné, chce to len zabezpečiť si mobilné bývanie a môžete sa túlať po krajine podľa ľubovôle. Mobilné domy sa stali zaujímavé už aj pre našincov, hlavne pre ľudí, ktorí si nepotrpia na život na jednom mieste a radi spoznávajú aj iné končiny krajiny či zeme. Karaván sa stal už takmer bežným prostriedkom na bývanie počas dovolenky, využíva ho čoraz viac ľudí, pretože poskytuje komfort súkromia a zbavuje nás nutnosti zháňať si ubytovanie, to si nosíme všade so sebou. Mobilheimy sú akýmsi kompromisom medzi karavánom a domom, má však viacero výhod. V USA ich poznajú už 80 rokov, kedy sa tam začalo s ich výrobou a dodnes sú veľmi obľúbené ako bývanie alebo na rekreačné ubytovanie či podnikateľské účely. Mobilné domy, ktoré sú na predaj, majú kompletnú výbavu, počnúc kuchyňou, ktorá má zariadenú kuchynskú linku všetkými spotrebičmi, obývaciu izbu s rozkladacou sedačkou, spálňu s manželskou posteľou, WC a kúpeľňu so sprchovacím kútom. Okrem bývania si v ňom môžete zriadiť kaderníctvo, predaj rýchleho občerstvenia, kanceláriu a podobne.

kvalitné stierače

Výhodou mobilného bývania sú jeho nízke náklady na energie a možnosť výberu vhodného a vyhovujúceho prostredia. Napriek tomu, že mobilheimy sú prioritne určené na rekreačné využívanie, po menších úpravách v ňom môžete bývať celý rok. Stačí tento dom zatepliť z vonkajšej strany, jednoduché okná vymeniť za dvojité izolačné, prívody vody zaizolovať a pridať zariadenie na vykurovanie na tuhé palivo, takto upravený vám poslúži po celý rok.

Mohlo by se vám také líbit: