Ale žiaľ, nezostáva to len pri tom, keďže mnohé mladé rodiny, sa dnes tlačia v malých bytoch alebo garzónkach. A tak totálne ticho začína sprevádzať ich život počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov až rokov. Ale nemusí to tak byť. Máme totiž mnoho technologických pomôcok o ktorých síce mladí rodičia častokrát netušia, ale to ešte neznamená že naozaj neexistujú.

postýlka

Ako prvé spomeňme v detské vysielačky.

Tento technologicky vyspelý výrobok už pozná väčšina mladých rodičov, ale aj tak si to pripomenieme. Ide o set vysielačiek, ktoré používajú takzvanú vox funkciu. Táto umožňuje počúvanie dieťaťa zo susednej izby alebo z kočíka na balkóne či na dvore alebo v záhradke. Funkcia reaguje v momente, keď dieťa začne plakať, alebo si niečo rozprávať, následne zapne vysielačku a rodičom do ich prijímača prenáša signál.
Podobný technologický nápad, ale už na vyššej úrovni, je napríklad vizuálna kamera, ktorá je zameraná na dieťa a rodičom bezdrôtovo prenáša do ich smartfónu reálny obraz o tom, čo ich dieťa robí, či pokojne spí alebo sa mrví, či dokonca začne plakať.
Ale teraz si povedzme o technických pomôckach, ktoré nie sú tak marketingovo propagované a na použitie ktorých už treba trošku improvizačné schopnosti.

poslech

Chceli by sme si pozrieť film ale naše dieťa predsa spí

Rodičia by si častokrát večer chceli aj pozrieť nejaký film či seriál. Avšak ako to uskutočniť, keď dieťa vedľa spí alebo leží dokonca vedľa nás postieľke? Veď ho tým zobudíme! Nie nezobudíme. Prečo? Pretože použijeme takzvaný slúchadlový distribútor, ktorý nám privedie zvuk z počítača alebo televízora a rozdelí ho na niekoľko výstupov. Do týchto výstupov pripojíme viacero slúchadiel a môžeme spoločne pozerať a zároveň kvalitne počúvať zvuk filmu. Ale veď nebudem počuť či moje dieťa plače. Tohto argumentu sa báť nemusíme, pretože môžeme do slúchadlového distribútora pripojiť aj mikrofón, ktorý zavesíme vedľa dieťaťa a hneď ako dieťa začne plakať začujeme to v našich slúchadlách.

Mohlo by se vám také líbit: