Možno aj vy sa práve rozhodujete nad kúpou domáceho zvieratka. Túžite po niečom, čo nevyžaduje až tak veľa vášho voľného času, starostlivosti, no aj napriek tomu sa chcete o niečo starať? Nie je potrebné, aby ste nad svojim výberom dlho premýšľali, pretože my poznáme odpoveď na túto otázku. Ideálnym riešením pre vás sú akváriové rybičky. Ide o nenáročné zvieratko, o ktoré sa zvládne starať aj úplný začiatočník. Nepotrebuje príliš veľa vašej starostlivosti a ak netúžite po veľkom akváriu s morskými rybkami, nie je ani tak finančne náročné.

akvárium

Ak si chcete zaobstarať rybičky, budete potrebovať dostatočne veľké akvárium, teplomer, krmivo, rôznu dekoráciu, filter a v neposlednom rade aj rybičky. Keď som s chovom začínala ja, rozmýšľala som, aký druh rybičiek si zaobstarám. Napokon som sa rozhodla pre karasa zlatého, gupky a bojovnice. Mňa osobne najviac ohúrili bojovnice, pretože existujú v prenádherných farbách, majú neskutočne krásne plutvy a naozaj nie sú náročné na chov. Odporúča sa ich chovať po jednom, alebo s dvoma samičkami, pretože samci medzi sebou neustále zápasia. Rovnako ako iné zvieratá, aj oni potrebujú dostatočne veľké akvárium, aj keď v plávaní sú skôr považovaní za lenivcov.

zlatá rybka

Ako druhé som vyskúšala chovať karasy zlaté. Taktiež ma ohúrili svojimi farbami, ale tento druh rybky som si príliš neobľúbila. Sú to rybičky, ktoré obľubujú veľké množstvo krmiva a doslova nemajú dosť. V ich prípade hrozí veľké riziko prekŕmenia, pretože žerú, aj keď už majú krmiva dostatok. Avšak aj napriek tomu patria k veľmi obľúbeným a často kupovaným rybkám u začiatočníkov. Hoci som to s nimi skúšala niekoľkokrát, nakoniec som sa zaľúbila do celkom iného druhu. Naplno ma očarila gupka dúhová, a to nie len svojim sfarbením, ale aj tým, že som sa častokrát tešila z nových prírastkov v akváriu, pretože táto maličká, možno trochu nenápadná a pre niekoho aj nezaujímavá rybka sa veľmi rýchlo rozmnožuje. Z nových drobcov som sa vždy tešila a to je dôvod, prečo som pri chove tohto druhu aj ostala. Tak čo, vybrali ste si podľa nášho článku aj vy rybku svojich snov?

3.8/5 - (9 votes)

Mohlo by se vám také líbit: