V súčasnosti je asi najčastejšie skloňovaným slovom LED v spojitosti s osvetlením všetkých možných priestorov, od domácností cez kancelárie až po exteriéry ako sú parkoviská či športové areály a podobne. Hovoríme o osvetlení novej generácie, ktoré je maximálne úsporné, ekologické, s výborným výkonom a dlhou životnosťou. Osvetliť exteriéry či interiéry sa v súčasnosti dá veľmi jednoducho a aj štýlovo. LED technológia umožňuje využívať všetky poznatky vedy z tejto oblasti a výsledkom sú vyhľadávané zdroje svetla, ktoré prinášajú do priestoru atmosféru a originálny štýl. Počiatočná investícia do LED trubic https://www.ledprodukt.sk/61-led-trubice-t8 môže byť trocha vyššia, no návratnosť je rýchla. Okrem toho majú tieto zdroje aj ďalšie prednosti. Medzi najvýraznejšie patrí ich šetrnosť k životnému prostrediu, nízka spotreba elektrickej energie, dlhá životnosť a variabilita pri ich použití.

led-2953665_640

Tieto charakterové vlastnosti ich predurčujú k využívaniu ako náhradu klasického osvetlenia aj hlavných zdrojov svetla, no väčšinou sú výbornými alternatívami náladového osvetlenia. Požadovaný efekt dosiahneme správnym výberom a vhodným umiestnením LED svietidiel spomedzi panelov, reflektorov, žiaroviek, pásikov či trubíc, ktoré sa na trhu objavujú. Majú veľa benefitov, od možnosti zmeny farebnosti cez plynulý prechod odtieňmi až po ovládanie diaľkovým ovládačom a nastavenie hry farieb podľa momentálnej nálady.

kitchen-2400367_640

LED technológiou sa vyrábajú aj trubice s označením T8, ktoré majú dĺžku 600 a 900mm a tiež sú v ponuke v troch farebných odtieňoch bielej. Ich účinnosť je 95%, uhol svietenia je 120° a životnosť asi 50 tisíc hodín. Využiteľnosť týchto trubíc je rovnaká ako pri ich predchodcoch, v kuchyni na osvetlenie pracovnej dosky, v kúpeľniach či šatníkoch alebo kanceláriách a podobne. Plnohodnotne nahradia doposiaľ používané trubice, no majú výhodu v nižšej spotrebe energie či priateľskému postoju k životnému prostrediu.

Mohlo by se vám také líbit: