Čo sú to probiotiká? Predstavujú kultúru mikroskopických organizmov, ktoré sú zdraviu prospešné. Pomáhajú zlepšiť trávenie a spracovanie potravy v črevách, zlepšujú imunitu a ničia patogénne baktérie, ktoré spôsobujú rôzne ochorenia.

Samotný výraz „pro biotic“ znamená „pre život“ a tvorí antonymum pre výraz antibiotiká.

probiotický jogurt

V ľudskom tele existuje viac ako 500 rôznych baktérií, pričom niektoré z nich sú patogénne. Preto je dôležité dbať na rovnováhu baktérií, aby nedošlo k vzniku rôznych ochorení. Niekedy pod vplyvom výrazného stresu, užívaním niektorých liekov, ožarovaním, zmenou stravy, rozvojom rôznych zápalov dochádza k nerovnováhe baktérií, a teda zvyšuje sa počet patogénnych baktérií. Pre to je veľmi dôležité dbať na rovnováhu, aby nedošlo k vzniku vážnejších ochorení! Probiotické prípravky predstavujú doplnok stravy, teda doplnkovú liečbu, alebo ich môžete užívať preventívne, v prípade ak máte problémy – zápchu, ekzémy, rôzne kvasinkové infekcie, intoleranciu laktózy, črevné ochorenia, a pod.

zdravé trávenie

Tieto prípravky sú vhodné aj na detoxikáciu organizmu. V prípade ak ste prešli zápalovým ochorením alebo rôznymi imunitnými ochoreniami, a došlo u vás k tvorbe nežiadúcich patogénnych baktérií, teda k ich nerovnováhe, tak v tomto prípade je potrebné užívať probiotické doplnky stravy na produkciu telu prospešných baktérií a likvidáciu tých patogénnych. Ponúkame na našom e-shope aj produkty vhodné aj pre deti, a samozrejme aj pre dospelých! Črevná kultúra je dôležitá aj pre tvorbu hormónov, ako je napríklad serotonín, ktorý je známym hormónom „šťastia“. Pre to je dôležité udržiavať si rovnováhu črevnej kultúry! Takto sa zbavíte zbytočných škodlivín, vďaka čomu prečistíte tráviaci trakt – pečeň, žalúdok a črevá, ale aj obličky a krvný systém. Vaše telo sa vám poďakuje optimálnym tlakom, cholesterolom a normalizovanou hladinou glukózy!

Mohlo by se vám také líbit: