Diskotéky kedysi
Víkend, po škole alebo po práci, čas niekde sa zabaviť. Zoženú sa bony, v tuzexe sa kúpi exportné oblečenie a fľaška a poďho na diskotéku. Aj takto to kedysi vyzeralo v 70. a 80. rokoch minulého storočia. Z predchodcov dnešných klubov sa ozýval Michal David či čas od času aj melódie „Západu“. Ľudská potreba zabávať sa, sa nemení, no jej formy sa postupne vyvíjajú. Ísť na takúto akciu vždy bolo a je neoddeliteľnou súčasťou života. Tanec, pitie, fajčenie pred podnikom, to všetko sa zachovalo, čo je teda iné, nové?  

grafity

Kluby dnes
Základným prvkom, ktorý prešiel najradikálnejšou zmenou je atmosféra a význam klubov. Mladí si prídu do klubu, a ich počet od 90. rokov neustále narastá, vypiť a až potom zatancovať. V dnešnej dobe sa vytráca ten ľudský kontakt, uzavreté skupinky si potancujú a postoja pri bare oddelene od ostatných. Negatívna skutočnosť je tiež nárast užívania drog, prevažne stimulujúcich, povzbudzujúcich, napr. extázy, „pika“, kokaínu. Ďalej je tento druh zábavy prepojený s príchodom nových žánrov hudby a umelcov. Muzika sa stáva monotónnou, texty strácajú zmysel a trh je zaplavený obrovským množstvom interpretov. Silné dunivé zvuky, ktoré spôsobujú dočasnú hluchotu a občasné zemetrasenia, sú sprevádzané stále sofistikovanejším osvetlením. Trblietavá diskoguľa jednoducho nemá na najnovší model reflektora. Navštíviť klub teda skutočne nie je pre každého, no to neznamená, že skvelo si zatancovať a užiť je výsadou mladšej generácie.   

tapeta

Možnosti
Pre tých čo si chcú zaspomínať na časy minulé, ale i pre mladých, ktorí by radi zistili, ako žúrovali ich rodičia, sa dnes koná množstvo retro akcií. Či už ide o oldies párty plnú nie len skvelej zábavy, práve v štýle 70., 80. alebo aj 90. rokov, alebo o retro ples s rovnako danou tematikou, každý si nájde to svoje. Nemusíte sa trepať práve na Diskoteku 80 v Rusku, rovnako u nás odznejú všetky klasiky, „hity nášho mládí“ v starom aj novom kabáte, atmosféru dokreslí dobové oblečenie, výzdoba, dokonca i ponuka občerstvenia býva veľakrát prispôsobená téme. Vrátiť sa do tých bezstarostných čias sa predsa nedá len tak a žiadna fotografia či spomienka vám tak živý zážitok neprinesie. Sledujte preto plagáty, internetové stránky a bez váhania si vyskúšajte ako sa cestuje v čase!

Mohlo by se vám také líbit: