Väčšina z nás túži po tom, aby sa každý u nás doma cítil maximálne dobre. Je to pochopiteľné, sme hrdí na to, ako bývame a sme hrdí na naše domovy vo všeobecnosti. Pravda však je, že občas sa my sami necítime ako doma. Každé bývanie by v sebe mali mať čosi z útulnosti. Čosi, čo bude priam kričať: ,,Cíťte sa tu ako doma!" Lenže to sa nedá celkom naplánovať a ani vynútiť. Existujú však veci, ktoré váš domov môžu zútulniť. Hlavne vtedy, keď máte veľké, rozsiahle a istým spôsobom chladné priestory. Také si skutočne zaslúžia, aby ich niekto oživil a zdomácnil.

podlaha
 
Rozmýšľali ste niekedy nad tým, čo v ľuďoch evokuje útulnosť a pocit domova? Nie sú to len fotografie, sú to úplné drobnosti, ktoré spájajú jednotlivé miestnosti a dajú im určitý význam.
 
Možno sa budete čudovať, ale verte tomu, že útulnosť, rodinnú pohodu a dokonca aj teplo domova vo vás evokujú koberce, záclony a teplé farby. Zdá sa vám, že je to zvláštne a akési divné? Verte tomu, že to je skutočne tak. Keď zvolíte správne farby a tvary, môžete si byť istý tým, že váš domov sa zmení priam na oázu tepla. Počas zimných večerov budete mať chuť len tak v tichosti sedieť s hrnčekom čaju a pozerať sa okolo seba.

vinobraní
 
Vaše bývanie môže byť ultramoderné a dokonca aj minimalistické alebo akékoľvek. Ak sa tam však nebudete cítiť dobre, je to celé úplne nanič.
 
Koberce, záclony a teplé podtóny sú možno veľmi dôležité. Vždy však ide len o váš vnútorný pocit a o to, ako sa budete cítiť vy. Ak však chcete ešte nejaký typ na to, aby z vášho bývania vyžarovalo teplo, môžete začať aj s dreveným nábytkom. Drevo evokuje taktiež domov a teplo, možno priam akúsi vidiecku chatu, no aj to sa dá poňať rôzne. Môže to vyzerať moderne, klasicky, ale aj jednoducho domácky. Vždy je to len na vás. A to by ste si mali pamätať. Keď sa budete cítiť dobre vy, budú sa u vás cítiť dobre aj ostatní ľudia.

Mohlo by se vám také líbit: