Zariaďujete interiér či exteriér v rodinnom dome, byte alebo v obchodných či firemných priestoroch? Okrem dokonalých podláh, okien či dverí sú neodmysliteľnou súčasťou aj balkóny, terasy a schody. A práve k nim patrí ďalší dôležitý prvok, ktorým je zábradlie.
Tento detail zaisťuje predovšetkým bezpečnosť a bezpečné využívanie priestorov, ktoré sú obvykle vo výškach a ako prepojenie medzi poschodiami. Preto je dôležitý nielen výber materiálov, ale aj celkový design prevedenia, ktoré ponúka rôzne možnosti.

nerezové zábradlí

Vyberať môžete z rôznych druhov materiálov a najčastejším riešením nie je len drevo, ale aj kovové varianty ako napríklad nerezove zabradlie.
Práve tento typ je vhodný pre exteriérové aj interiérové priestory a to vďaka kvalite, odolnosti a dlhej životnosti. Z kovu tak môže byť nielen samotná konštrukcia, ale aj výplň ktorá je buď tyčová alebo lanková.

Ako ďalšie kombinácie sa ponúka drevo a dokonca i sklo. Dokážete si tak živo predstaviť konečný design, ktorý je proste dokonalý. V kombinácii so sklom získate luxusné riešenie, ktoré okrem iného priestory aj presvetlí a opticky zväčší a to predovšetkým v interiéri.

Kov a sklo dodávajú priestorom luxusný dojem a s vhodným osvetlením môže vzniknúť krásne súznenie a všetko do seba harmonicky zapadne.
Nerezove zabradlieje známe tiež tým, že sa nemusí udržovať a k bežnej údržbe stačí len pravidelné čistenie od prachu a iných nečistôt.
Tento materiál splňuje aj všetky bezpečnostné prvky, takže nemusíte mať obavy, že málo vydrží. Jeho účelom je predovšetkým zaistiť pocit bezpečia a dokonalého komfortu.

ocelové schody

Design tohto prvku využívajú nielen bežné domácnosti, ale aj firemné budovy, obchodné priestory či banky. Dokaz toho, že ide o materiál nielen kvalitný, ale hlavne dokonale estetický, ktorý dokáže splniť aj veľmi náročné predstavy.

Mohlo by se vám také líbit: