Hlavne v dnešnej dobe už nie je ničím neobvyklým, že sa stretávame s cenzúrou niektorých videohier, alebo priamo ich stiahnutím z obehu. Je to spôsobené pestrosťou ich výberu, ako aj detailnou grafikou a bohatým dejom, ktorý je niekedy príliš detailný a zasahuje do deja, ktorého pointa nie je práve vítaná.

policajt

Dnes sme tak svedkami relatívne rozšírenej cenzúry tohto priemyslu. Mnohé hry sú síce zakázané len dočasne, pokiaľ neupravia svoju podobu či dej, niektoré aj napriek zákazu nájdeme voľne dostupné k stiahnutiu na internete, v menších prípadoch sa však titul stiahne z obehu úplne. Pre zaujímavosť stručne spomeniem, že cenzúra sa dotkla v niektorých krajinách napríklad titulov GTA, Tom Clancy’s Ghost Recon, Counter Strike, Mortal Kombat,… ale tieto tituly sú nám predsa dobre známe.

Preto vyberiem jednu videohru z čias Playstation 1, o ktorej ste zrejme ešte nepočuli, nakoľko jej cenzúra a zákaz bol definitívny. A to práve v dobe v najväčšej éry PS1, kedy zákaz pripadol možno tak na 1% zo všetkých vydaných titulov. No a práve toto je jedna z tej malinkej časti zakázaných hier tej doby, čo už o niečom svedčí,… jej podoba a dej tak museli byť skutočne v niečom extrémne nevhodné,… a boli. Išlo o titul z roku 1998 pre PS1 s názvom Thrill Kill.

důvěrné

Thrill Kill
Myslím si, že svojou podstatou, ale dokonca aj grafickou podobou by bola hra zakázané ešte aj dnes. Veď posúďte sami. Máte na výber 10 fiktívnych charakterov, najhoršiu zverbu ľudstva, ktorá prišla do pekla a tam bojuje medzi sebou o prežitie v brutálnom bojovom turnaji. Najznámejšou postavičkou v hre bola tkzv. Belladonna. Žena obľubujúca najbrutálnejšie sado-maso prakticky, ktorá zabila svojho muža i jeho milenku a nakoniec seba. Následne sa dostala do pekla so svojim kostýmom a brutálnymi "pomôckami". Svoje prakticky teraz využíva v boji. A to nie je všetko, môžete hrať i za kanibala, masového vraha zbierajúceho odlomené nohy svojich obetí,… no radšej už ani nebudem pokračovať. Gameplay z tejto videohry môžete nájsť i na youtube, čo je tak trochu záhada, nakoľko ide o skutočnú raritu.

Mohlo by se vám také líbit: