Hrozno má svoju originálnu chuť, to musíme uznať všetci, no čo ho robí ešte tak vzácnym? Určite je to aj história. Hrozno sa pestuje už veky a hoci si väčšina ľudí myslí, že to bolo len kvôli výrobe vína, mýlia sa.  Áno, víno bolo možno v tej dobe populárne, no už aj naši predkovia vedeli, že hrozno má mnoho využití a tiež aj mnoho výhod, Tak poďme si ich predstaviť.

hroznové víno

  1. Vitamínová bomba. V hrozne sa nachádza mnoho vitamínov a minerálnych látok, ktoré sú prospešné pre vás organizmus. No každé má iné využitie tak sa na to pozrime.

Biele hrozno– podporuje trávenie, vďaka jeho množstvu vlákniny a taktiež pomáha žalúdku všeobecne. Tiež priaznivo pôsobí na pečeň a dokonca aj na obličky.

  • Hydratuje pokožku. Hrozno totiž obsahuje veľké množstvo vody a tým hydratuje vašu pokožku a vaša pleť vyzerá lepšie. Dodá pokožke pevnosť a pružnosť, ktorú potrebuje.
  • Zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov
  • Pomáha pri chudnutí. Biele hrozno neobsahuje množstvo cukru, aj napriek tomu chutí skvelo a je to skvelá náhrada za sladkosti.

Modré hrozno– priaznivo pôsobí na obehovú sústavu. Má priaznivé účinky na krvný obeh a taktiež na srdce. Ďalej podporuje krvný obeh, čím napomáha prechádzaniu rôznych srdcovo-cievnych ochorení. Tým, že obsahuje množstvo vody, pomáha aj pri riedení krvi.

hrozno

  • Pomáha pri cukrovke
  • Chráni vaše srdce
  • Znižuje krvný tlak a taktiež aj cholesterol
  • Pomáha pri prevencii proti kŕčovým žilám

Takže určite skúste hrozno zaradiť do vášho jedálnička alebo ho skúste aspoň raz ta čas obmeniť za sladkosti a budete sa cítiť určite lepšie a budete sa chrániť pred rôznymi chorobami. Budete vyzerať veľa lepšie a vaša pleť bude vyzerať oveľa zdravšie a mladšie. A vaša pleť nebude jediná, ktorá bude vyzerať lepšie. Vaše nechty a vlasy budú vyzerať krajšie tiež. Takže zabudnite na drahé kozmetické prípravky a radšej si doprajte strapec hrozna alebo poprípade pohár kvalitného vína. Prajem dobrú chuť.

Mohlo by se vám také líbit: