Agresia.  Často to môže byť v podobe hryzenia alebo žutie zvieraťa alebo osoby, aby upútali pozornosť a daná osoba ich začala sledovať.
Robenie svojej potreby v interiéri, tam kde nemá. Naše domáce zvieratá nemôžu vyjadrovať svoje myšlienky a pocity slovami, takže namiesto toho niekedy vyjadrujú svoje pocity v činmi. Ak ich vidíte, že robia svoju potrebu, či už čurkajú alebo kakajú na miestach, kde by nemali, možno sa Vám niečo snažia povedať.
Venovanie zvláštnej pozornosti svojmu majiteľovi.Možno nie ste zvyknutý na to, že Vás váš pes olizuje a zrazu sa k Vám pritúli a začne olizovať Vašu ruku alebo tvár. Toto je príznak náklonnosti a snaží sa získať vašu pozornosť.

retrívr

Dotieravé správanie. Často to príde v podobe domáceho maznáčika, ktorý "bráni inej osobe alebo zvieraťu, aby sa voľne pohybovala pravidelne alebo tlačila svoju cestu do situácie vyžadujúcej pozornosť svojho majiteľa."
Štekanie, zavýjanie alebo začatie bitky s iným domácim miláčikom. Toto môže byť hlavne problém v domácnosti s viacerými domácimi zvieratami, kde domáce zvieratá súťažia o pozornosť a náklonnosť svojich milujúcich majiteľov
Snažia sa vystrašiť cudzích ľudí. Domáce môžu agresívne štekať, syčať alebo zavýjať, keď majitelia niekoho privítajú alebo keď príde návšteva do bytu.
Robia triky.Je to pekné znamenie, že Vaše zviera sa snaží získať Vašu pozornosť, lebo mu chýbate a Vás veľmi ľúbi.

štěně

Zaberanie Vášho miesta.Mačky niekedy ležia na pracovnom stole alebo sedia na klávesnici počítača, aby získali pozornosť alebo dokonca začínajú zaklepávať veci zo stola. Pes sa môže posadiť a prosiť, aby si získal Vašu pozornosť alebo sa postaví na zadné labky a to si už všimnete.
Odchod z miestnosti.Niekedy, keď sa Vaše domáce zvieratá nahnevajú, môžu mať tendenciu k stiahnutiu a vtedy odídu.
Dúfam, že sme Vám poradili a už viete prečo Vaše psy robia niektoré veci.

Mohlo by se vám také líbit: