Kedy je dôležité venovať pozornosť takému, na prvý dojem vedľajšiemu, no z reálneho pohľadu veľmi potrebnému doplnku pre interiér ako aj exteriér, akým je zábradlie? Kedy sa pre realizáciu tohto doplnku rozhodneme už záleží od individuálneho pohľadu, ale v každom ohľade by bolo lepšie už vopred, pretože nerezove zabradlia sú bezpečnostnou a ochrannou súčasťou, no a na týchto vlastnostiach sa predsa musí zakladať princíp každého bývania, domácnosti, ale aj rodiny či zamestnancov.

zábradlí

Zábradlie by malo predstavovať jeden kompletný celok a ideálne je usadiť ho hneď, kedy vystaviame schody alebo dorobíme podlahu a to podľa spôsobu kotvenia, ale aj na základe prispôsobenia sa k dotyčnému materiálu. V každom prípade tento „detail“ neodkladajme, odkladáme tým aj našu bezpečnosť pohybovania sa v interiéri, spomenutý doplnok by mal byť nainštalovaný ešte predtým, než v budove začneme oficiálne bývať alebo pracovať. Lepšie povedané, už počas sťahovania alebo konštrukčných prác. Predstavte si bežnú situáciu, kedy napríklad ťažký nábytok prenášate hore a dolu schodmi. Zábradlie nás musí istiť už počas týchto činností.

A možno je lepšie začať ešte skôr, kedy nie sú hotové ani základy a to kvôli možnosti, kedy priestor, či skôr oblasť obklopenú zábradlím môžeme pekne a vkusne vytvarovať do podoby, aká nám príde najsympatickejšia, v tomto prípade máme ešte väčšiu slobodu rozmyslieť si jeho umiestnenie. Odbornejšie by som to nazval, že zábradlie môžeme lepšie integrovať. Môžeme ho použiť ako kreatívne a praktické prevedenie interiéru. A ďalšou, zrejme ešte podstatnejšou výhodou je fakt, že týmto spôsobom sa vyhneme možnému poškodeniu novej steny alebo nového schodiska. Bola by to škoda.

nerezové zábradlí

Po ich vystavení nás čaká okrem zaručenej bezpečnosti aj elegantný dojem z celého schodiska či miestnosti, takýto doplnok je okrem iného vhodným estetickým prvkom.

Mohlo by se vám také líbit: