Každý jeden z nás má zaiste svoj vlastný denný rituál. Súvisí so spôsobom a časom vstávania, s prácou ktorú vykonávame, so spôsobom dopravy do práce. Je určite závislý aj od faktu s kým žijeme. Či žijeme singel, alebo s partnerom, alebo máme rodinku. Toto všetko sa podpisuje pod denný harmonogram.
Rovnako je to s vecami, ktoré dennodenne využívame a používame. Neviem si ráno predstaviť bez sprchy a rannej kávy. Som vášnivým kávičkárom. Mám ale rada iba jeden druh našej zrnkovej kávy, Popradská káva v červenom obale so šálkou kávy so šľahačkou na obrázku je pre mňa to pravé orechové. Každé ráno mi oči spočinú na jej obale. Roky používam tú istú značku. Neviem si svoj deň predstaviť inak ako vypitím práve tejto kávy.

četba

  • Káva na dovolenku určite patrí!

Som tak stotožnená zo spôsobom praženia tejto kávy, že iné kávy mi nevyhovujú. Doma mám kávovar a pripravujem si kávu v ňom. V práci kávovar nemáme a tak si robím zalievanú kávu. Ale opäť tej istej značky. Chuť dobrej kávy je pre mňa nevyhnutnou súčasťou dňa pracovného aj dovolenkového.
Niekedy som si na dovolenku kávu nebrala-

Veď si dám tamojšiu ! Predsa mi ale tá naša chýbala. Na dovolenkách v rámci švédskych stolov ja káva poskytovaná úplne inej úrovne a kvality. Je iba taká slabá „raňajková“. Aj v Turecku, kde je hádam kvalita stravovacích služieb najlepšia, mi káva nechutila. Má iné praženie a inú zrnitosť. Kupovala som si aj tú v džezve, no neprišla som jej ne chuť. Po všetkých mojich skúsenostiach s kávou si ju radšej vždy pribalím do batožiny. Moja káva servírovaná ráno na balkóne s výhľadom na nekonečné more je základom každej dovolenky. Niekto by si k tomu zapálil svoju cigaretku a nič by mu k šťastiu nechýbalo. Nie som fajčiar a tak mi postačí káva a v pozadí nádherný šum mora.

zrnková káva

  • Blíži sa čas dovoleniek a tak medzi oblečenie, kozmetiku, plávky, obuv a knihu, celkom iste pribalím aj tu moju kávičku. Dotvára mi nielen každý obyčajný deň, ale aj ten dovolenkový.

Mohlo by se vám také líbit: