Moderné priestory sa vyznačujú najmä čistotou materiálov, farieb a taktiež všetkých doplnkov. Preto takáto prerábka nemusí stáť vôbec veľa. stačí ak sa zameriate na niekoľko hlavných prvkov, ktoré budú tvoriť dominantu interiéru. Tak sa na ne pozrime.

Žena ležiaca na posteli za sklenenou stenou.jpg

Sklo kov a plast nepochybne urobia svoju prácu

Dôležité je najmä to, aby ste používali správne materiály, ktoré už z diaľky pôsobia moderným dojmom. Hovoríme predovšetkým o skle, hliníku, ale taktiež plaste. Možno sa teraz chytáte za hlavu, pretože ste si predstavovali, že vaša domácnosť bude zároveň i ekologická. No a k tomu jednoznačne patrí drevo a iné prírodné materiály., však? V skutočnosti je to však naopak. Sklo, kov a plast majú v porovnaní s prírodnými materiálmi nepomerne dlhšiu životnosť, takže automaticky vytvárate menej odpadu. V neposlednom rade majú dopad na životné prostredie len pri ich výrobe a samozrejme po tom ako nám doslúžia. Pri spomínanom dreve, ale hovoríme o dlhodobom negatívnom dopade, pretože je potrebné vyrubovať lesy.

Sklo je taktiež praktické

Ako sme spomenuli, je dôležité, aby ste sa zamerali hlavne na čistotu priestoru. To znamená, že by ste mali staviť na niekoľko dominantných prvkov. Ideálnym riešením sú sklenené steny od LMmont. Priestor síce predelia, no na druhej strane nezabránia prenikaniu svetla do všetkých kútov vášho bytu, či domu. Ak by ste predsa len chceli svoj príbytok trošku predeliť aj opticky, môžete použiť steny vyrobené z pieskovaného skla.

Moderne zariadená spálňa.jpg

Využitie kovu a plastu

Kov a plast najlepšie vynikne na nábytku, poprípade taktiež oknách a dverách. Veľmi dobre pôsobia mohutné plastové stoličky skombinované s kovom a linkou z kameňa. Jednoducho platí, že sa netreba báť skúšať ladiť i nezladiteľné. Ak však chcete dosiahnuť naozaj moderne pôsobiaci priestor, snažte sa trošku mierniť a veci zbytočne neprekombinovať.

Mohlo by se vám také líbit: