To čo špecifikuje každé Vianoce sú úžasné chute a upokojujúce, tradičné vône, ktoré všetci dobre poznáme a nevieme si sviatky bez nich ani predstaviť.
5 vôní, ktoré vykúzlia vianočnú náladu!

badián

v  Vedeli ste, že pri chudnutí pomáha vôňa vanilky? Podľa posledných štúdií účinkuje jej aróma ako náhrada potešenia zo sladkosti s jednou veľkou výhodou, bez kalórií!!! Pravdaže neočakávajte pozitívny výsledok pokiaľ máte prázdny žalúdok To by ste boli ešte viac hladní. V prípade, že ste skonzumovali zdravý obed, Vám môže vôňa pomôcť obmedziť chuť na čokoládovú tyčinku.

šiška

Vôňa klinčeka uvoľňuje nervové a svalové napätie a je preto vhodné, po náročnom dni do horúceho kúpeľa pridávať klinčeky. Toto korenie tlmí bolesť a efektívne funguje aj pri problémoch spojených s bolesťami zubou. Zahryznite do klinčeka postihnutým zubom a bolesť sa na určitú dobu stlmí.
v  Pokiaľ stále zabúdate použite škoricu! Príjemná vôňa škorice aktivuje mozgovú činnosť a podporuje Vašu sústredenosť. Túto vôňu využívajú aj pacienti trpiaci Alzheimerovou chorobou.

v  Na uvoľnenie napätia a nervozity sú ideálne citrusy, ktoré fungujú aj proti depresii. Napríklad taký citrón a grapefruit je vysoko stimulujúci a energetizujúci!
Vôňa ihličia patrí neodmysliteľne k Vianociam. Prenesie nás do detských čias, podporuje imunitný systém, má pozitívny vplyv na dýchacie cesty (tzv. sekratolytický účinok – odstraňuje odumreté bunky pokožky), podporuje pohyb lymfatických tekutín a prekrvenie a detoxikáciu nášho organizmu.
Korenie a iné sušené prísady spolu s aromatickými bylinkami dokážu ľahko vytvárať vianočnú pohodu a náš domov nádherne rozvoňať.

květina

Použiť na to môžeme, okrem už spomínaných surovín, aj muškátový orech, mätu, levanduľu, rozmarín, šalviu, feniklové semená, aníz, kvety harmančeka a ruží, suché borievkové, jahodové, malinové a ostružinové listy a mnoho ďalších.  
Najpohodlnejší a najobľúbenejší spôsob ako prevoňať Váš domov je pomocou vonných sviečok.Výberu dekoratívnych sviečok sa venujeme hlavne pred Vianocami. Vtedy si dávame záležať najmä na špecifickej a charakteristickej vianočnej vôni. Medzi vychytené arómy vyhľadávaných sviečok patrí medová, škoricová, vanilková, ale aj vôňa perníkového korenia alebo orientálnej ambry. 

Mohlo by se vám také líbit: