Pre niekoho veľmi jednoduchá otázka, iný je však s odpoveďou na ňu v koncoch. Ani vy sa neviete rozhodnúť akej farby vymaľujete svoje nové bývanie? Nevadí, pretože ste sa teraz dostali na dobré miesto. My vám s radosťou poradíme, ktoré farby sú najvhodnejšie, čo s vami urobia a ako na vás zapôsobia. Tak sa teda pohodlne usaďte, pretože začíname!modrá obývacia miestnosť.jpg
Nie je žiadnym tajomstvom, ak povieme, že nás farby rôznymi spôsobmi ovplyvňujú. Môžu nám pokaziť, ale aj zlepšiť náladu, dokážu nás upokojiť alebo nabiť silnou energiou. Práve z toho dôvodu by ste sa pri maľovaní mali poriadne rozhodnúť, kde použijete ktorú farbu. Ak napríklad natriete svoju spálňu načerveno, je dosť možné, že sa tak skoro nevyspíte. Táto farba je totiž veľmi intenzívna a radšej by ste ju mali použiť napríklad na steny v obývačke, pretože zvyšuje energiu a nabáda k rozprúdeniu konverzácie. V žiadnom prípade ňou nenatierajte detskú izbu alebo miestnosť, v ktorej chcete odpočívať, pretože táto farba zvyšuje aktivitu.žltý luxusný interiér.jpg
Ak ste sa ešte nerozhodli, ako si chcete vymaľovať spálňu, my poznáme odpoveď. Čo keby ste použili modrú? Tá ma skvelé účinky na vaše telo, zrelaxuje vás, znižuje dýchanie a tep a práve kvôli týmto vlastnostiam ju ľudia používajú v oddychových zónach. Okrem spálne ňou môžete natrieť aj kúpeľňu.
Pre veľkých milovníkov zelenej tu máme skvelú správu! Práve túto farbu môžete použiť v každej miestnosti. Je staré známe, že práve ona má upokojujúce účinky, práve kvôli tomu sa skutočne hodí všade. Natrite ňou steny v kuchyni, spálni, kúpeľni – v podstate je to jedno. Je totiž ideálna do miestností, či už z daného priestoru chcete mať veselé miesto alebo príjemný úkryt.
Ľudia, ktorí zbožňujú slnko, rozkvitnuté lúky a leto, nám určite dajú za pravdu, že žltou nič nepokazíte. Preto je len na vás, kde sa ju rozhodnete mať, ale v tomto prípade je to trochu inak ako pri zelenej farbe. V žiadnom prípade by ste to s ňou nemali prehnať, pretože vtedy sa z nej môže stať skutočne nenávidená farba.

Mohlo by se vám také líbit: