1.Vyčistite z nej čo najviac nečistôt pomocou kartáča.
2.Stále z nej nejde voda dobre? Zmiešajte rovnaký podiel bieleho octu a vody a nalejte ho to do igelitového vrecka.
3.Upevnite igelitové vrecko okolo sprchovej hlavice tak, aby bola sprchovacia hlavica riadne potopená v tom roztoku a pripevnite vrecko pevnou gumičkou.
4.Nechajte sprchovaciu hlavicu ponorenú v tom roztoku najmenej na 15 až 20 minút, najlepšie je aj celú hodinu.
5.Odstráňte igelitové vrecko, spustite horúcu vodu a všetky nečistoty by sa mali uvoľniť.
Teraz, keď vaša sprchovacia hlavica zas dobre tečie, uistite sa, že máte celú sprchu v skvelom stave. Tu je návod na bežné problémy so sprchou.

sprcha

Pleseň
Začnite tým, že otvoríte okno a vyvetráte miestnosť. Potom si zoberte prostriedok proti plesniam. Tento výrobok by mal plesne určite zničiť. Nechajte ho pôsobiť podľa pokynov v jeho návode. Treba ho používať aj preventívne, nie až keď sa v sprche alebo v kúpeľni zjavia plesne. Pri používaní takýchto prostriedkov, hlavne vetrajte, lebo sú veľmi agresívne a obsahujú chlór. Je veľmi dôležité odstraňovať plesne, aby ste zabránili tvoreniu sa alergií a podobne. Preventívne proti plesniam vetrajte po každej sprche kúpeľne, aby sa v nej nehromadila vlhkosť.

obklary

Zanesený odtok
Použite zvon na čistenie odtokov. Je to najlacnejšia metóda a veľa krát zaberie. Ak to ale nefunguje, obráťte sa na chemikálie a silnejšie prostriedky a postupujte podľa pokynov výrobcu. Pokiaľ nemáte radi chemikálie, dá sa použiť aj podomácky vyrobený čistič odtokov. Potrebujete na to ocot a sódu bikarbónu. Najprv nasypte sódu bikarbónu do odtoku a potom na ňu nalejte ocot. Potom to zalejte vriacou vodou a nechajte aspoň desať minút pôsobiť. Nakoniec môžete použiť zvon na čistenie odtokov. Táto metóda by mala určite zabrať, pokiaľ nie je odtok už totálne zapchatý.  Ak ani jeden z týchto tipov nefungoval, obráťte sa na profesionálov, tí vám určite pomôžu. 

Mohlo by se vám také líbit: