Vykurovacia sezóna je už tu, a preto je namieste začať s vykurovaním domov a bytov. Zabezpečiť si teplo kvalitným, ale aj štýlovým spôsobom, nie je žiadna veda. Ponuka v súčasnosti zahŕňa rôznorodé spôsoby kúrenia, stačí sa len rozhodnúť.Klasický ohrev radiátorom.jpg
 
Ani teplo ani zima
Jesenné teploty a sychravé počasie prinášajú pocit chladu, ale aj keď to ešte nie je začiatok pravej vykurovacej sezóny, v domácnostiach už treba prikúriť. A práve toto je obdobie vhodné na zapojenie do činnosti kozuba alebo kozubovej pece. Nemáte však predstavu, ako na to a čo všetko treba urobiť, aby ste ich mohli sprevádzkovať? Pec je skvelou náhradou za kozub, ktorý nie je možné umiestniť napríklad do bytu, ale máte v pláne vykúriť pomocou nej viac miestností v byte. Hovoríme o doplnkovom kúrení v prechodnom období na jeseň a na jar.
 
Úplne iná atmosféra
V prípade, že sa rozhodnete zaobstarať si teplo týmto spôsobom, získate dva v jednom: šikovný ohrev interiéru a spolu s tým aj zútulnenie priestoru, ktoré vytvorí blikajúce svetielko ohňa. Kozub alebo kozubová pec je nositeľom pocitu domova, jeho vyžarované teplo je odlišné ako teplo z radiátorov. Čo však potrebujete vedieť, kým začnete s inštaláciou vo svojom byte či dome?
 
Zariadenia rozdeľujeme do troch typov:
1.voľne stojaci kozub, ktorý je variabilný a možno ho postaviť do ktorejkoľvek časti miestnosti
2.kozubová vložka, ale tú je potrené obostavať
3.kachľová pec, na nej sa dá aj variťHmlisté jesenné počasie.jpg
 
Potrebujete k tomu:
Osadenie si bude vyžadovať pomoc odborníka, záleží však na tom, aký typ si vyberiete. Najprv však je nutné skontrolovať stav komína, a to by mal urobiť kominár. Nezabúdajte na bezpečnostné opatrenia, ktoré treba dodržať. Platí, že zariadenie by ste mali osadiť na nehorľavú podložku, okolité premety by od pece mali byť vzdialené minimálne 80 centimetrov a pec od steny by mala stáť aspoň vo vzdialenosti 20 centimetrov. Prívod vzduchu je prevažne z interiéru, ale v prípade, že to nie je možné, treba zaistiť externý prívod. Hovoríme hlavne o malých priestoroch alebo o pasívnych či nízkoenergetických domoch.
Hotovo, a už si môžete začať užívať príjemne sálajúce teplo…
 

Mohlo by se vám také líbit: