Väčšina prepúšťaných pracovníkov bude mať vo svojich podnikoch vo Veľkej Británii, Írsku, Francúzsku a Holandsku riadiace, profesionálne a administratívne úlohy. Roland Junck, výkonný predseda British Steel, povedal, že je "smutný", že urobil toto oznámenie.
"Je však dôležité, aby naša transformácia pokračovala, aby sme mohli vybudovať udržateľnú budúcnosť pre celý podnik, takmer 5000 zamestnancov a mnoho ďalších ľudí v dodávateľskom reťazci," povedal.

most

"Sme presvedčení, že tieto návrhy pomôžu dosiahnuť tento cieľ." Vo vyhlásení uviedla, že Spoločenstvo uznalo "náročné časy britských výrobcov ocele" a vyzvalo na podporu vlády pre oceliarsky priemysel.
"Toto oznámenie bude prínosom pre zamestnancov, ktorí už urobili obrovské obete, aby urobili podnik udržateľným," uviedla odborová organizácia.
"Je obzvlášť sklamaním, že spoločnosť sa rozhodla odstrániť pracovné miesta tak skoro po oslave druhého úspešného roka a prvého štvrťroku ziskov vo výške 21 miliónov libier."

Spoločnosť British Steel vznikla v júni 2016 po tom, čo spoločnosť Greybull Capital kúpila aktíva od spoločnosti Tata Steel.
Spoločnosť zamestnáva 4 000 ľudí v závode v meste Scunthorpe a má miesta v Teesside, Cumbrii a Severnom Yorkshire. Ešte sa nepotvrdilo, ktoré miesta strácajú zamestnancov.
British Steel Limited je dlhodobý výrobca oceľových výrobkov založený v roku 2016 s majetkom získaným spoločnosťou Tata Steel Europe spoločnosťou Greybull Capital. Hlavným podnikateľským miestom pre výrobu ocele je spoločnosť Scunthorpe Steelworks, ktorá disponuje vlečnými zariadeniami v spoločnosti Skinningrove (UK), Teesside (Veľká Británia) a Hayange (Francúzsko).

loď

Počas roka 2010 začala skupina Tata proces predaja pre dlhú divíziu produktov spoločnosti Tata Steel Europe pre skupinu Klesch) a vysokú zadlženosť spoločnosti. V roku 2014 skupina dlhých výrobkov zamestnávala približne 6 500 pracovníkov a prevádzkovala približne 60% svojich päť miliónov ton p.a. kapacita.
Divízia zahŕňala primárnu výrobu v oceliarňach Scunthorpe, mlynoch v Teesside (špeciálne profily Teesside, špeciálne profily Skinningrove a Darlington), vo Francúzsku (Hayange Rail Mill) a Škótsku (Dalzell a Clydebridge) spolu s ďalšími aktívami, vrátane terminálu hromadného materiálu Immingham. ] Koncom roka 2014 boli odhady hodnoty nehnuteľnosti približne 1,4 miliardy dolárov.

Mohlo by se vám také líbit: