Každá kultúra má prevažne aj svoje náboženstvo a určité zvyky. Niektoré sa navzájom výrazne odlišujú, dokážeme ich tolerovať a z niektorých si možno berieme inšpiráciu. Podľa názvu zrejme budeme poznať rituál zvaný Voodoo. Vieme však presnejšie, o čo sa jedná? V článku sa budem snažiť, opísať to presnejšie. No inšpirovať sa ním dúfam nebudete, ide o rituál temných mágov.
Voodoo je rituál, ktorý má pôvod i pôsobisko v Afrike. Vykonávajú a vykonávali ho však iba malé percento obyvateľov a to tí, ktorí sa zaoberajú temnou mágiou. Zato v tento rituál verí hádam každý obyvateľ Afriky. Veria v jeho reálnosť a boja sa ho. A práve preto kladú na hroby svojich zosnulých príbuzných ťažké kamene.
postava čarodějky
•        Voodoo je totiž rituál, pomocou ktorého dotyčný mág dokáže prebudiť zosnulého a spraví z neho svojho súkromného otroka. Zo zosnulého sa teda stane zombie, akého vidíme vo filmoch. Otrokár mu môže dávať iba soľ a vodu, ak sa "zombie" naje mäsa, rozpamätá sa a s plačom odíde naspäť do hrobu. Nevymyslel som si to, presne v takýto postup mnohí veria a to aj s tým plačom a utečením naspäť do svojho hrobu.
Práve preto je kladenie ťažkých kameňov na hroby Afričanov už zaužívanou tradíciou, no hlavne veria, že ide o prevenciu, aby ich blízki mali večný kľud, aby ich niekto nezotročil. V nemalých prípadoch to však siaha až do extrému. Príbuzní strážia pri hobe so zbraňou, až pokiaľ nebude pravdepodobné, že sa telo rozložilo a nebude schopné výjsť z hrobu. V iných, extrémnejších prípadoch, telo pre istotu viackrát postrelia a zmrzačia.
tance voodoo
Pár bádateľov a vzdelaných ľudí osobne túto komunitu navštíli a dokonca opisujú, ako sa im dotyčný chválil svojimi "zombie" otrokmi. Najskôr boli samozrejme pesimistickí, no ak ich zbadali na vlastné oči, skepsa ich opúšťala. Opisujú to ako nepríjemný zážitok, kedy videli ľudí, ktoré majú doslova mŕtve oči bez života a takisto aj celkový výraz tváre a nemotornú, pomalú chôdzu. Existuje aj zdokumentovaný prípad, ktorý je celkom známy. Okolo domu jednej africkej rodiny sa neustále prechádzala žena s dotrhaným odevom a očami, v ktorých bolo vidieť iba bielok. Ak rodina k žene prišla bližšie, rozpoznali v nej svoju príbuznú, ktorú pochovali pred cca tridsiatimi rokmi!

Mohlo by se vám také líbit: