Túto otázku si kladú ľudia už po niekoľko stáročí, počas ktorých sa podarilo učenie tantry zachovať a urobiť ho veľmi obľúbeným a vyhľadávaným i v súčasnosti. Čo však teda stojí za kúzlom tantrického učenia? Možno je to celková atmosféra, ktorú dokáže masáž vyvolať spojením dotyku spolu s relaxačnou hudbou a vonnými sviečkami. Možno je to spôsobené taktiež špeciálnymi orientálnymi vôňami, ktoré majú masážne oleje. Avšak všetky tieto faktory celkový zážitok z tantrickej masáže iba dopĺňajú. To čo naozaj stojí sa kúzlom tantry je tantra masérka, prípadne tantra masér.

magický zážitok

Bez tejto osoby by totiž to tantrická masáž nebola tantrickou, ale iba obyčajnou masážnou procedúrou. Masážny pracovník je tým pádom najdôležitejším prvkom, ktorý robí z tantry magický zážitok. Táto osoba by mala byť dopredu oboznámená a vyškolená ohľadom tajov starého tantrického učenia. Po preškolení by z tantrickej masérky či maséra mali byť naozajstní odborníci nie len na prácu s dotykmi, ale rovnako i na pracovanie s energiami, ktoré prúdia v ľudskom tele.

masážne oleje

Tantrický masér musí vedieť, kde nájsť energetické body, a kde správne sa má tela dotknúť, aby dokázal rozvibrovať energetické polia. Týchto masážnych pracovníkov je možné považovať aj za terapeutov, ktorí dokážu pomôcť pri rôznych duševných ťažkostiach. Všeobecne sa tantra považuje za skvelý spôsob relaxácie, pretože dokáže pomáhať s uvoľňovaním stresu a vnútorného napätia. Počas tantrickej masáže dokážete úplne vyprázdniť vašu zmysel od všetkých negatívnych myšlienok a naplniť ju novou pozitívnou energiou. Kontroverzia tantry, ale spočíva v jej pracovaní so sexuálnou energiou, kvôli čomu je pre mnohých takýto typ masáže tabu. Mali by ste však vedieť, že tu nejde o sexuálne uspokojenie, ale o výmenu tejto energie. Práve výmena sexuálnej energie umožňuje už od nepamäti tvoriť nový život, a preto aj účel tantrickej masáže je o plodení novej životnej energie.

Mohlo by se vám také líbit: