Debničky a prepravky si môžeme všimnúť takmer v každom obchode s potravinami, kde sa v nich na predajnej ploche umiestňujú rôzne druhy ovocia či zeleniny, ale aj nápoje v sklenených fľašiach. Najmä pri ťažších produktoch, ako sú práve sklenené fľaše, slúžia prepravky k tomu, aby sa s nimi pracovníkom daného maloobchodu a zákazníkom pri nákupe lepšie manipulovalo. Takéto debničky a prepravky sa využívajú však už priamo v skladoch a továrňach, kde rovnako slúžia na uľahčenie narábania so zásobami ovocia, zeleniny, nápojov a iných druhov potravinových produktov. Vrátane potravinárskej výroby a priemyslu majú prepravky využitie aj v mnohých ďalších výrobných a produkčných odvetviach. Skvele sa hodia napríklad v poľnohospodárstve, kde sa do nich umiestňujú rôzne vypestované plodiny. Okrem toho sa používajú napríklad aj v automobilovom priemysle, kde sa využívajú na prepravu rozličných súčiastok alebo výrobných dielov. Vďaka ich univerzálnosti, sa avšak dajú prepravky a debničky použiť na mnohé účely.

nápojová prepravka

Viaceré typy rozmerov umožňujú prevoz menšieho i väčšieho druhu obsahu či produktov. Niektoré druhy prepraviek sú taktiež špeciálne upravené pre konkrétny produkt. Príkladom sú sklenené nápoje, ako fľaškové pivo, ktorého debničky majú tvar prispôsobený presne na prepravovanie fliaš. Nápojové fľaše sa potom môžu bezpečné prepravovať bez rizika ich možného rozbitia alebo iného poškodenia.

plastové prepravky

Prepravky dokážu zároveň uniesť aj vyššiu mieru zaťaženia, pretože vďaka pevnému plastovému materiálu sú dostatočne odolné. Veľmi výhodné môžu byť práve skladacie prepravky Schoeller Allibert a debničky, ktoré sa nie len, že dajú po naložení na seba naskladať, ale rovnako je možné ich rozložiť aj prázdne. V prázdnom stave sa dajú prepravky zložiť na ešte užšie, takže bude ušetrené množstvo priestoru, ktorý by bol inak zbytočne minutý rozloženými prázdnymi debničkami. Vrátane šetrnosti voči prepravným nákladom sú moderné prepravky taktiež šetrné aj voči životnému prostrediu. Vyrábané sú totiž to z recyklovateľného plastu, ktorý sa po opotrebovanom stave použije na výrobu nových prepravných debničiek.

Mohlo by se vám také líbit: