Ak uvažujete nad zakúpením svetelného reflektoru a neviete si vybrať, aký typ presne zvoliť, nasledujúce porovnanie vám možno pomôže s výberom. V tomto porovnaní sa vás pokúsime presvedčiť, prečo by ste si mali zvoliť spomedzi iných druhov reflektorov práve LED reflektor LED produkt. Pokiaľ ide o reflektorové osvetlenie, najčastejšie sa na trhu môžeme stretnúť buď s halogénovými reflektormi, alebo s tými s technológiou LED. Z toho dôvodu sa budeme zameriavať primárne na odlišnosť týchto dvoch druhov osvetlenia. Základný rozdiel, ktorý je možné si pri používaní LED reflektorov všimnúť, je ich obrovská výdrž životnosti, ktorú halogénové a ani iné reflektory nedosahujú.

vonkajší LED reflektor

Ďalšou odlišnosťou, ktorá je typická práve pre LED svetlá, je veľmi dobrá a naozaj výrazná intenzita svietenia. LED svetlá sú dokonca výhodnejšie aj kvôli ich zloženiu, pretože neobsahujú žiadne nebezpečné ani škodlivé látky, ktoré by mohli ohrozovať životné prostredie či zdravie ľudí. Za výhodné môžeme považovať aj šetrenie energetických nákladov, ktoré si môžete všimnúť napríklad pri ročnom porovnaní energií.

LED reflektor

Keďže LED svetlá sú známe svojou odolnosťou voči vonkajším podmienkam, počasiu a iným vplyvom, je možné ich využiť na osvetlenie nie len vnútorných priestorov, ale rovnako aj exteriéru. Navyše LED reflektor dokáže svetlom zabrať a osvetliť pomerne veľkú plochu, takže nebude nutné inštalovať viac svetiel. Takýmto spôsobom svetlo dočiahne aj do tmavých zákutí, prípadne je možné vrátane inštalácie reflektoru priamo na budovu, garáž či strechu, zohnať aj prenosné typy. Prenosným reflektorom si môžete následne posvietiť presne tam, kde potrebujete a určite ich ocení každý domáci kutil alebo majster. V prípade, že vás nepresvedčili všetky spomenuté benefity, možno vás zaujmú široké farebné možnosti LED reflektorov od bielej až po rôzne farby dúhy. Tieto farby je možné potom prepínať aj spolu s rôznymi svetelnými režimami, prostredníctvom ovládača z väčšej vzdialenosti.

Mohlo by se vám také líbit: