Do domu som si dal nové podlahy, no v zime na nich nebolo najteplejšie. Síce som ich zateplil, no i napriek tomu od zeme ťahalo, a to celkom dosť. Preto sme začali uvažovať nad kobercami. Chvíľku sme ich doma i mali, no potom sme sa rozhodli pre ich odstránenie. Tu sú ich výhody a nevýhody.drevená podlaha.jpg
 
Poriadok, čistota a údržba
 
V rámci upratovania a hygieny, je podlaha jednoznačne lepšia. Mnohí ľudia s to nemyslia, pretože na podlahe vidno každé smietko a je potrebnú ju upratovať o čosi častejšie. Skúsim sa vám to vysvetliť z opačnej strany. Ak máte v dome alebo v byte aspoň jednu miestnosť, v ktorej nemáte koberce, skúste nevysávať, nezametať a nezmývať také štyri dni. Potom sa pozrite na to svinstvo na zemi. Ak máte na podlahe koberec, je pravda, že tento bordel nevidíte, čo ale neznamená, že tam nie je. Zachytí sa v koberci a vy to všetko dýchate. Podlaha je teda určite hygienickejšia a povedzme si na rovinu, povysávať nie je až tak časovo a fyzicky náročné. Ak ju pretriete vlhkou handrou alebo mopom, máte istotu, že ste sa zbavili deväťdesiatich percent prachu.
 
Dobrou radou pre všetkých, ktorí majú domáce zvieratá je, aby si jednoznačne z domu odstránili všetky koberce. Chlpy a látka sú absolútne nevhodná kombinácia. Môžete tepovať, vysávať, no chlpov sa z koberca nikdy nezbavíte na sto percent.farebný koberec v izbe.jpg
 
Teplo domova a podlahy
 
Viem, že mnoho ľudí chce koberec preto, aby im od podlahy neťahalo. Presne to som urobil aj ja. Ak však podlahu dobre zateplíte, nie je medzi kobercom a „holou“ podlahou, v teplote, absolútne žiadny problém. Ak napríklad sedíte na gauči a pri pozeraní televízie máte nohy na zemi, môžete použiť malí koberček.
Môj známy má názor, že koberec vytvára lepšiu atmosféru. To už je vec vkusu každého z nás. Podľa môjho názoru, však pekná podlaha, vyzerá určite estetickejšie a nemám pocit, že by takéto miestnosti neboli útulné.

Mohlo by se vám také líbit: