Prísť v podnikaní s niečím originálnym, to môže ísť dvoma opačnými smermi, pokiaľ sa pozrieme na úvahu týkajúcu sa otázky úspechu. Pokiaľ sa pozrieme do histórie tak vidíme, že originálne nápady sa stali buď prevratnými a revolučnými, priniesli svojmu autorovi obrovský finančný zisk a popularitu, alebo na druhej strane vidíme zahanbujúce prepadáky, finančné straty a stratenú dôveru zákazníkov.

penízky

•          Ísť však s prúdom značí úspech, ale priemerný úspech.
S tým sa niekto uspokojí, iný zasa nie. Tak si myslím, že pokiaľ si človek od podnikania sľubuje niečo viac, nesmie sa báť odlíšiť a riskovať. Ale je to otázne, ako som spomenul, môže to nabrať dva opačné smery. No možno by ste sa čudovali, aké bizarné nápady už viedli k úspechu a vysokému finančnému zisku. Pri niektorých nebola potrebná ani väčšia investícia či snaha. No ako sa vraví: "Nikdy nehovor nikdy." A možno sme sa dozvedeli o nejednom prípade, kedy sme sa čudovali, aké peniaze sú ľudia schopní investovať do určitého produktu alebo služby, či skôr do akých produktov a služieb. Ale tým bizarným či netradičným nápadom skrátka nemožno odoprieť odvahu či určitý humor, možno v niektorých prípadoch originalitu či nápaditosť.

Práve bizarným, avšak úspešným nápadom v podnikaní chcem venovať tento článok.

Istý Angličan spustil svoju webovú stránku s tým, že na nej prenajme priestor na reklamu, či skrátka priestor firmám a spoločnostiam. Neviem, čo sa odohrávalo v jeho hlave keď  zverejnil, že za 1 pixel prenájmu svojej stránky si účtuje 1000 Dolárov! Za 1 Pixel! To je úbohý malý štvorček na ploche.

pytel peněz

•         Kto by tomuto amatérovi platil, však?
 No predstavte si, ľudia platili. Jeho webová plocha mala rozlohu 1000 x 1000 pixelov a dokopy mu formou tohto predaja vyniesla milión.
•         Tento prípad "podnikania" však nepovažujem za akýsi tvorivý, skôr vypočítavý. Preto sa pozrime ešte na jeden, trochu odlišný nápad.
Predstavte si, že si opriete svoju hlavu o taký príjemný teplý vankúš. Istá žena vymyslela vankúše, ktoré sa dajú zohriať v mikrovlnnej rúre. Dnes je finančne za vodou. 

Mohlo by se vám také líbit: