Ak idem okolo predajne a opravovne bicyklov a vidím vo výlohe tie nové "bajky", skrátka mi to nedá a so slinou z úst ich aspoň chvíľku prezerám očami. Je to skvelá novinka, na tom by som prešiel celé Slovensko! Hrubé a neznečiteľné kolesá včetne kvalitného plášťa, pevný rám, taký bicykel je ako stvorený pre cyklistiku a zvlášť, pokiaľ s ním chceme chodiť po horách, či po hrboľatom teréne. Skrátka takýto bicykel vyzerá nezničiteľne. Konkrétne mám na mysli dnešné nové bicykle, ktorým vravíme e-bike. A v podstate som zabudol spomenúť tú najpodstatnejšiu výhodu a funkciu týchto produktov a to fakt, že majú elektrický pohon!

kolo

V podstate ten elektrický pohon môžeme využiť naplno a tento nezničiteľný a dizajnovo perfektne spracovaný bicykel sa tak môže zmeniť na motorku! Pritom ma napadá ďalšia výhoda a to fakt, že k nemu nepotrebujeme žiaden vodičský preukaz. Teda vozíme sa na tomto dele poháňanom elektrickým motorom a to bez obmedzení týkajúcich sa vodičského preukazu! Je to výhoda i pre mladších, ktorí ešte vodičák spravený nemajú.

ebike

 Avšak na cyklistike je podstatné to, že sa rozhýbeme, zašportujeme si, pritom pochodíme dosť kilometrov. Teda využívať len elekrický pohon by bola v tomto smere póza. Taká zlatá stredná cesta tkvie v tom, vybrať sa na dlhšiu trasu. Bicyklujme koľko sa nám ráči, koľko vládzeme, potom sa môžeme pohrať s týmto elektrickým motorom. Vlastne môžeme ho využívať v móde, kedy bicyklujeme, no zároveň nám pomáha a zrýchľuje nás i tento motor. V prípade že budeme unavení, prepneme do stavu, kedy sa necháme len tak unášať, ako na motorke. Najzaúmavejšia však môže byť tá časť, v ktorej šlapeme, no využívame i motor. Musí to byť skvelá rýchlosť i zážitok z jazdy.

černé kolo

No má to zatiaľ veľkú nevýhodu, cenu. Je možné, aby sme si kúpili len samotný motor a skúsili si skonštruovať e-bike sami, avšak len samotný motor stojí okolo 500 Euro. Započítajte kvalitnú konštrukciu bickyla, to je ďalších 600 Euro. Tak sa nečudujem, že komplet zhotovený e-bike nás výjde minimálne tých 1100 Euro.

Mohlo by se vám také líbit: