K rozhodnutiu začať podnikať, musíme nabrať odvahu, ale hlavne- všetko si naplánovať a vopred premyslieť. Dať si veľa otázok a úprimne na ne hľadať odpoveď. Ak tento krok preskočíme, ale sa budeme odpovediam vyhýbať, v konečnom dôsledku oklameme iba samých seba a my budeme niesť i dôsledky. Takže do ničoho Vás nenútim, len si myslím, že pustiť sa do tejto činnosti bez použitia hlavy je v podstate veľký nezmysel. Uvedomme si, že ak chceme ísť týmto smerom, zmení sa nám život skoro od základu.

obchod

Láska a zdravie nám dúfam zostanú, no podstatne sa zmení náš životný štýl. Budeme konečne zodpovední sami za seba a nebudeme odkázaní na "milodary" od štátu či zamestnávateľa. A práve dnešná doba prichádza k smeru, kedy toho môžeme viac získať, než stratiť. Za pár rokov určite. Takže ako som spomínal na začiatku, treba mať veľa vecí premyslených dopredu a práve preto som si dovolil pripraviť tento článok, v ktorom zhrniem tie najpodstatnejšie úvahy, otázky a rady. Odpovede už poväčšinou nechám na Vás, pretože každý ide iným smerom a to, čo sa hodí napríklad mne, nemusí sa hodiť Vám. Ale i tak si myslím, že body, ktoré zhrniem nám všetkým môžu jedine pomôcť. Tak poďme  na to.

Otázky, úvahy a pár rád
•         Kedy plánujeme odísť do dôchodku? /Počas podnikateľskej činnosti/
•         Máme pripravený domáci prehľad našich príjmov a domáci rozpočet?
•         Vieme o nejakých zbytočných výdajoch, ktoré platíme či dlžíme?
•         Koľko peňazí potrebujeme, aby sme vyžili?
•         Koľko peňazí chceme mať v dobe odpočinku, dôchodku?
•         Aká je reálna, štatistická priemerná životnosť ľudí v mojej krajine, koľko sa zrejme dožijem i ja?

obchodní slova

•         Premyslime si aspoň 10 nápadov, s ktorými chceme začať podnikať. Navzájom ich zvážme a usúďme, ktorý je najreálnejší a ktorý by najviac vynášal.
•         Zrejme bude potrebné, aby sme si našli nášho finančného poradcu, najlepšie nezávislého. Vopred si prichystajme zoznam otázok, ktoré sa ho chceme a potrebujeme spýtať.

Mohlo by se vám také líbit: