V minulosti plnilo zábradlie na schodoch, balkónoch či terasách iba bezpečnostnú funkciu. Jeho hlavnou úlohou bolo zabrániť možnému pádu, ktoré tu hrozilo. No dnes sa možno ešte väčší dôraz kladie na jeho estetickú a dekoratívnu stránku. V modernej dobe je vzhľad tohto konštrukčného prvku rôznych stavieb na prvom mieste. Dokonca už môžeme v interiéroch vidieť aj zábradlie, ktoré pádu ani veľmi nezabráni, ale ho iba značne eliminuje.

Materiály, ktoré sú dnes k dispozícii, poľahky plnia ako úlohu bezpečnostnú tak aj dekoratívnu. Najčastejšie používané materiály sú dnes pri realizácii zábradlí drevo a kov. To ako sa rozhodnete záleží na vašich estetických požiadavkách, pričom dnes si už môžete vyberať z veľkého množstva výrobcov, ktorí majú vo svojej ponuke zábradlia rôznych materiálov, tvarov a veľkostí.

zabrdlie z nerezu

Asi najžiadanejšie sú dnes zábradlia kovové, konkrétne z nehrdzavejúcej ocele. Z hľadiska konštrukčného ide o veľmi pevný materiál, ktorý poľahky spĺňa aj tie najprísnejšie bezpečnostné kritéria. Ale asi jeho najväčšou devízou je vzhľad. Pôsobí naozaj veľmi luxusne, moderne a štýlovo. Na rozdiel od dreva sú zábradlia z nehrdzavejúcej ocele priam predurčené na použitie v exteriéri. Aj vo vonkajších podmienkach majú nerezové zábradlia dlhú životnosť pri zachovaní svojho pôvodného stavu. Či už v interiéri alebo exteriéri je starostlivosť o zábradlie veľmi jednoduchá. Handričkou vyčistíte povrch od prachu a nečistôt a následne jednoducho preleštíte. Môžete pritom použiť iba vodu, prípadne špeciálne prípravku určené na ošetrenie nehrdzavejúcej ocele.

zabradlie nerez

Ak ste sa už rozhodli pre nerezové zábradlie, nechajte návrh, prípravu a realizáciu na odborníkov. Ak hľadáte kvalitu a skutočných profesionálov, tak nerezové zábradlie https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ je tu pre vás. Dlhoročné skúsenosti, odborné riešenia a profesionálny prístup sú zárukou vašej spokojnosti.

Mohlo by se vám také líbit: